Facebook App ID is missing!

Bulaşık Makinesinde Yıkayabilecekleriniz

Bulaşıklarınızı yıkamak için satın almış olduğunuz bulaşık makinesi, aslında sadece bulaşıkları yıkamak için değil, aynı zamanda evinizdeki birçok eşyayı da yıkamak için kullanılabilir. Elde yıkamanın zor olduğu durumlarda, sağlıklı bir temizlik için bulaşık makinesini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

1- Aspiratör Izgarası:

Mutfaktaki eşyalar arasında temizlemesi en eziyetli olanlardan biri, aylarca yemek yağlarını emmiş olan aspiratör filtreleridir. Aspiratör filtreleri, bulaşık makinesinde rahatlıkla yıkanabilirler.

2- Kapı Anahtarları

Gereksiz gibi görünebilir, fakat kapı anahtarlarınızın daha parlak olmasını istiyorsanız, ne zaman isterseniz bulaşık makinesine atabilirsiniz.

3- Yüz ve Makyaj Fırçası

Makyaj yapma ya da temizleme amaçlı kullandığınız fırçaları, ayda bir kez de olsa bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. Bulaşık makinesinde yıkadığınız fırçaları, iyice kuruduktan sonra kullanın.

4- Saç Fırçası ve Tarak

Neredeyse hergün kullandığımız saç fırçalarını, bulaşık makinelerinde sorunsuz bir şekilde yıkayabilirsiniz. Bu sayede, fırçaların üzerinde biriken tabaka ve bakterilerden de kurtulmuş olursunuz.

5- Tırnak Makası

Bol miktarda bakteri bulunan bir diğer eşya, tırnak makasıdır. Eğer tırnak makasınızın gerçekten temiz olmasını istiyorsanız, bulaşık makinesi işinize yarayacaktır.

6- Plastik Oyuncaklar

Evinizde bir ya da daha fazla ufaklık varsa, gün boyunca ellerinde ya da ağızlarında gezdirdikleri, heryere sürdükleri oyuncakları daha hijyenik bir hale getirmek istiyorsanız, bulaşık makinesini tercih edebilirsiniz.

7- Tıraş Bıçağı

Hijyenik olması önemli olan bir diğer eşya, tıraş bıçağıdır. Yüzünüze sürdüğünüz ve bazen de yüzünüzü kesmenize neden olan tıraş bıçağını temizlemek için bulaşık makinesini kullanabilirsiniz.

8- Buzdolabı Rafları

Hijyen konusunda takıntınız varsa, buzdolabı rafları dikkatinizi çekmiştir. Hem koku hem de görüntü açısında sıkça temizlenme ihtiyacı duyan raflarla uğraşmak istemiyorsanız, bulaşık makinesi yardımınıza koşacaktır.

9- Diş Fırçası ve Kutusu

Bulaşık makinesi kullanarak temizleyebileceğiniz diğer eşyalar arasında diş fırçası ve fırça kutusu gelmektedir.

10- Duş Başlığı

Eğer duş başlığını sökebiliyorsanız, bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. bu sayede daha parlak ve temiz bir duş başlığına sahip olabilirsiniz.

~dont display~

Site Footer