Facebook App ID is missing!

Bu Oyun Rekor Kırdı!

Yooka-Laylee adını alan oyunu şimdilik hiç duymamış olabilirsiniz, ancak emin olun bunun nedeni şu anda sadece ‘sessizliğin’ hakim olması. Bu fenomen adayı oyun, kısa süre içinde büyük ses getirecek!

Temelde 90’lardaki Sonic oyunlarını anımsatan konu ve oynanışı ile anılara farklı dokunuşlarda bulunan Yooka-Laylee, bir grup genç oyun geliştiricisi tarafından tasarlanıp hazırlandı. Ardından ihtiyaç duyulan para için bir tür bağış platformu olan Kickstarter’a başvuruldu. Kickstarter, projelerin yer aldığı, tanıtıldığı ve belirlenen bağış miktarına ulaşıldığında da hayata geçirileceğinin taahhüt edildiği bir topluluk finansmanı. Burada bağış toplayıp akıl almaz başarılara uzanan çok sayıda girişim var.

Örneğin 3D baskının çıkış noktası hemen hemen Kickstarter, ayrıca akıllı saatler ve giyilebilir teknolojiler de günümüzde ulaştığı noktanın bir kısmının bu bağış platformuna borçlu diyebilmek mümkün. İşte burada bağış toplamaya başlayan proje aşamasındaki Yooka-Laylee, gördüğü ilgi ile ‘ilkler’ arasına girdi bile.

6 saatte bingo!

Oyun, sadece altı saatlik süre içinde 1 milyon dolar bağış topladı. Evet, bağışlar için sürenin başlamasının ardından adeta bağış hücümuna uğrayan video oyunu, sadece 360 dakika sonra 1 milyon dolar barajını yıkıp geçiyordu.

Rekor 30 dakika

Önceki rekorun sahibi ise 1 milyon dolar barajına 7 saatte ulaşan bir diğer oyun. Tüm zamanların en hızlısı ise 1 milyon dolar sınırını sadece 30 dakikada geride bırakan Pepple Time projesi Bir akıllı saat olan Pepple Time’ı minyatür oyuncak projesi Reaper Miniatures Bones II izliyor. Yooka-Layle ise tüm zamanların en hızlı 1 milyon dolar bağış toplayan 1. oyunu ve genel kategoride de en hızlı 4. projesi.

Hedef yüksek

Oyun için hedeflenen ve özetle ‘ihtiyaç duyulan’ rakamın kat kat üzerindeki bu rakama ulaşılmasının ardından süreç devam ediyor. Oyun için bağış süresi tamamlandıktan sonra ulaşılacak rakamın 10 milyon doları geçmesi yönünde bir beklenti bile var. Haberin devamında bu oyuna dair yayınlanan videoyu izleyebilirsiniz. İyi seyirler…

Site Footer

%d bloggers like this: