Facebook App ID is missing!

BlackBerry’nin Yeni Telefonu Kameralara Yakalandı

2000’lerin son döneminde bir efsane olan BlackBerry, akıllı telefon kavramını oluşturan firmalardan biriydi. Biriydi diyoruz çünkü rekabete dayanamayan BlackBerry, iPhone ve Android modelleri karşısında istediği başarıları yakalayamadı. Bir dönem pazarın hakimi konumundayken, şimdilerde istenilen satış rakamlarına ulaşamayan BlackBerry, satış stratejisini değiştirerek belli başlı bölge ve ülkelerde varlığını sürdürmeye devam ediyor.

BlackBerry’nin yeni modeli BlackBerry Oslo’nun ilk görüntüleri ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl satışa sunulan BlackBerry Passport’un tasarımına benzeyen BlackBerry Oslo için, EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika) ve APAC (Asya ve Pasifik) bölgeleri için BlackBerry Passport’un tasarlanan modeli olacağı iddia ediliyordu.

Her ne kadar Passport modeline benzese de BlackBerry Oslo, köşeli hatlara sahip. Alüminyum malzemeden üretilen telefonun arka bölümünde kauçuk kaydırmaz malzeme kullanılmış. BlackBerry Oslo modelinin teknik özellikleriyse, Passport modeliyle aynı. Telefonda, Qualcomm’un Snapdragon GB RAM, 13 mega piksel çözünürlüğündeki ana kamera, 1440×1440 piksel çözünürlüğündeki ekran, 3.450mAh kapasiteli batarya yer alıyor. BlackBerry Oslo,  BB OS 10.3.2 işletim sistemini kullanıyor.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi EMEA ve APAC bölgesi için geliştirilen versiyon olma ihtimali oldukça yüksek olan BlackBerry Oslo modelinin, EMEA bölgesinde yer alan ülkemizde de görebiliriz.

Site Footer

%d bloggers like this: