Facebook App ID is missing!

BlackBerry ve Samsung Android Telefon Üretebilir

BlackBerry geçmişte akıllı telefon pazarının en önemli aktörlerinden biriydi. Düşen Pazar payını tekrardan yükseltmek isteyen firma, gelişmekte olan pazarlara yönelmişti. Geçtiğimiz hafta sızdırılan BlackBerry Oslo modeliyle iddialı bir konuma gelmek isteyen BlackBerry’nin, Android işletim sistemli akıllı telefon pazarına yöneleceği açıklanmıştı.

Son gelen bilgilere göre, BlackBerry Android işletim sistemli akıllı telefon modeli için Samsung’la işliği içine girebilir. BlackBerry servislerinin de yer alacağı Android işletim sistemli telefonla ilgili geçtiğimiz hafta yeni bilgiler ortaya çıkmıştı. BlackBerry servisleriyle donatılan Android işletim sistemli modelin kurumsal alana yönelik olması bekleniyor. Android pazarının lideri Samsung’un desteğiyle birlikte yeni modellerin pazarın en güvenli kurumsal modelleri olacağı iddia edildi.

Smasung ve BlackBerry geçtiğimiz yıllarda da birlikteliğe imza atmışlardı. Android cihazlar için kullanıma sunulan BlackBerry Messenger uygulamasında yakınlaşan firmalar, kurumsal mobil uygulama yönetimi çözümleri Samsung KNOX ve BlackBerry BES 12’de birbirlerine destek olmuşlardı.

BlackBerry, önümüzdeki dönemde iddialı adımlar atmaya hazırlanıyor. Tekrar kurumsal pazara yönelen firmanın Android işletim sistemli ve BlackBerry servisleriyle donatılan modelleriyle yükselişe geçmesi muhtemel. Samsung’un da desteğiyle BlackBery, kurumsal pazarı domine edebilir.

Site Footer

%d bloggers like this: