Facebook App ID is missing!

BlackBerry Androidli Telefon Üretecek

BlackBerry, BBOS işletim sistemli modelleriyle istediği satış rakamlarına ulaşamadı. Kanadalı üretici, gelişmekte olan pazarlara yönelerek, pazar payını yükseltmeye çalışsa da istediği başarıyı yakalayamamış gibi görünüyor. Eski şaşalı günleri mumla arayan BlackBerry’nin yılı sonunda Android işletim sistemli akıllı telefon pazarına, yeni modellerle giriş yapacağı ortaya çıktı.

iPhone ve Android öncesi dönemde pazarın hakimi olan BlackBerry, değişime ayak uyduramamış ve rakiplerinin gerisinde kalmıştı. BlackBerry, akıllı telefon pazarının yüzde 70’ine hakim konumdayken, şuan ki pazar payı yüzde 1’in altına düşmüş durumda.

Recode’un haberine göre, Kanadalı üreticinin MWC 2015’de tanıttığı kayar klavyeli model, firmanın ilk Android işletim sistemli modeli olacak. BlackBerry’nin stratejilerinin de değişmesi bekleniyor. Firma EMM ve BES112 gibi çözümlerini ön plana çıkararak, kurumsal alana yönelmeyi planlıyor.

Bildiğiniz gibi Kanadalı firma, dünya çapında çalışanların işten çıkaracağını duyurmuştu. Bu duyurunun ardından gelen Android hamlesi, planların tamamen değiştiğini gösteriyor. Mart ayında iOS, Android ve Windows platformlarına destek vermeye başlayan BlackBerry, BB Messenger uygulamasını rakiplerinin kullanımına sunmuştu. BlackBerry’nin satışına yönelik söylentiler halen gündemde. Elinde birçok patent bulunduran firma, bakalım Android pazarında varlık gösterebilecek mi?

Site Footer

%d bloggers like this: