Facebook App ID is missing!

Bir de Böyle Deneyin 4

Benim çocukluğumda, bebekler için kullanılan bebek pudrasını uzun zamandır piyasada görmüyordum. Bunun temel nedeni, alternatif ya da koruyucu çözümlerin bebek pudrasına olan ihtiyacı azaltması olabilir. Ancak, annemin arkadaşlarının bebeklerinin popolarını pudramalarını izlerdim ve “Nostalji olsun; her evde yine bebek pudrası yer bulsun” diye bu konuda biraz araştırma yapıp, bebek pudrasını evinize tekrar sokmanın yollarını buldum.

Kıyafetlerinize bulaşan kızartma yağını temizleyin

Kırk yıla bir kızartma yapanlardansanız, büyük ihtimalle tavadaki yağın üzerinize sıçrayacağını unutmuşsunuzdur ve bu durumda kıyafetinizde bol miktarda yağ lekesi oluşmuştur. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız, bebek pudrası yardımınıza koşacaktır.

Yağ lekesi olan bölgeye bir miktar bebek pudrası dökün ve bir fırça ile fırçalayın. Bu işlemi, leke ortadan kalkana kadar sürdürün ve eğer kıyafetin üzerindeki pudra bittiği halde lekeden iz kalmaya devam ederse, biraz daha pudra döküp işleme devam edin.

Kuru şampuan olarak kullanın

Saçlarınızı nasıl alıştırırsanız, öyle davranıyorlar. En azından benim kişisel kanaatim bu yönde. Eğer saçlarınızı her gün yıkıyorsanız ve arada bir gün yıkamamışsanız, o gün saçlarınız yağ deposuna dönüşür. Böyle bir durumla karşılaştığınızda, saçlarınızı yıkama imkanı bulamazsanız, bebek pudrasını pratik bir çözüm olarak kullanabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken, bebek pudrasını saçlarınıza döküp ovalamaktır. Ovalamaya başladıktan bir süre sonra, saçlarınızdaki yağın pudraya geçtiğini göreceksiniz. Aynı yöntemi evinizdeki evcil hayvanlarınızın tüylerine de uygulayabilirsiniz.

Lastik eldivenleri kayganlaştırın

Herhangi bir iş için plastik eldiven aldıysanız, eldivenin iç kısmındaki pudra dikkatinizi çekmiştir. Eldivenlerin içine pudra dökülmüş olmasının nedeni, ellerinizin daha rahat bir şekilde eldivenin içine girmesini sağlamaktır ve gerçekten de işe yarar. Plastik eldiveni bir süre kullandıktan sonra, içerisindeki pudranın bitmesidir. Böyle bir durumda iş başa düşer ve eldivenlerin içerisine bir miktar bebek pudrası dökerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Çiçeklerinizi koruyun

TRT’de bir zamanlar “Süne zararlısı” diye devamlı bahsedilen ve resmini hiç kimsenin görmediği yaratığın modern versiyonları, evlerinizdeki saksılara diktiğiniz çiçek soğanlarına zarar verir. Balkonunuzda ya da bahçenizde çiçek yetiştirmeyi planlıyorsanız, ekim gerçekleştirmeden önce çiçeklerin soğanlarını bebek pudrası ile ovalayın. Bu işlem sünemsi zararlıları soğanlarınızdan uzak tutmaya yardımcı olacaktır.

Papaz Kaçtı’nın heyecanı kaçmasın

Windows 98 işletim sistemi çıkana kadar her evde bulunan ve insanların gelecek planlamasında önemli bir etkiye sahip olan iskambil falının en sıkıntılı kısmı, birbirine ölesiye yapışmış olan kartları ayırmaktı. Ancak, Windows 98 bu sorunun son bulmasını sağladı ve artık gelecek planlamalarımızı teknoloji kullanarak yani Solitaire sayesinde yapabiliyorsuz. Ama, diyelim ki nostalji yapmak istediniz ya da 3. Dünya Savaşı çıktı ve teknoloji ortadan kalktı. Böyle bir durumda kartların birbirine yapışmasını önlemek için yapacağınız şey, bir miktar pudra ile kartları karıştırmanız olacaktır. Ardından, çok daha rahat bir şekilde iş, aşk, para gibi konularda gelecek planlarınızı yapabilirsiniz.

Sıcak havalarda daha rahat uyku çekin

Yaz aylarında, birçok insan için en büyük sorun sıcaktan uyuyamamaktır. Eğer bir miktar bebek pudrasını yatağınıza serdiğiniz çarşaf ile pikenin arasına serperseniz, ısının sizi daha az rahatsız etmesini sağlayabilirsiniz.

Site Footer