Facebook App ID is missing!

Bilimsel Fotoğrafçılık Yarışmasına Katılın

Bilimsel fotoğrafçılık denildiği zaman kavramlar uçsuz bucaksız bir eksene sahiptir. Fotoğraf makineleri ile elde edilen mikro boyutlu canlılar, ilginç bitki türleri ve daha nice konu ile çevrelenen bu fotoğraf türüne dair örneğine az rastlanan bir yarışma düzenleniyor.

Dünya çapında düzenlenecek olan bilimsel fotoğrafçılık konulu yarışma, kısa adı İngiliz Kraliyet Fotoğraf Derneği olan RPS tarafından organize ediliyor. Yarışmaya katılım için derneğe üye olma zorunluluğu bulunmaması ise geniş bir katılımın önünü açıyor.

Bilim konusundaki nesnelerin ve kavramların heyecan verici, aynı zamanda açıklayıcı fotoğraflarla yarışmada boy göstermesinin hedeflendiği yarışmanın sponsoru ise Siemens.

18-25 yaş arası kişilerin ayrı, 26 yaş ve üzeri yaş gruplarının da ayrı olarak değerlendirileceği yarışmada en üst ödül ise 1000 paund ve Kraliyet Fotoğraf Derneği altın madalyası. Yarışmaya son katılım tarihi 23 Mart 2015.

1853 yılında kurulan ve İngiltere’de bilim fotoğrafçılığının merkezi olan RPS’in organizasyonundaki yarışmadaki fotoğrafların bu yıl düzenlenecek Bradford Bilim Festivali kapsamında sergileneceği de ifade edildi.

Site Footer