Facebook App ID is missing!

Bebek Arabalarına Dair Bilgiler

Bebek arabası satın almanın ne kadar zor olduğu aşikar! Onlarca hatta yüzlerce model arasından en kullanışlısını seçmek uzunca bir araştırma gerektiriyor. Bakmanız gereken çok farklı özelliklerin olması da cabası. Bebek arabaları ya da bir diğer deyişle pusetler hakkında sizin için bazı noktalara değindik…

Bebek arabası deyip geçmeyin. Büyük bir sektörden bahsediyoruz. Biraz rakamlara değinecek olursak sektörün hiç de küçümsenmeyecek noktalarda olduğunu kolayca anlayabiliriz. Örneğin TÜİK’in verilerinden yola çıkarsak 2011 ve 2015 yılları arasında 194 milyon 473 bin dolar tutarında 1 milyon 667 bin 541 adet bebek arabaları ithal edilmiştir. Bunların %89’u Çin’den gelmektedir. Ülkemizde ise yılda satılan yaklaşık bebek arabası sayısı 350400’dür.

bebek-arabası-pusetler-2

Bebek Arabalarını Alırken Başlıca Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Önceden araştırmanızı yapmak ve nasıl bir şeye ihtiyacınız olduğunu belirlemek çok önemli. Bundan sonra ilk sırada bebeğinizin güvenliği geliyor. Eğer yenidoğan bebeğiniz için puset almayı düşünüyorsanız baş ve sırt desteği bulunan modelleri tercih edin. Alacağınız pusetin EN 1888 belgesine sahip olduğunu kontrol edin. Güvenlikten bahsediyorsak pusetlerin fren sisteminden bahsetmeden geçemeyiz. Fren sisteminin sağlamlığına mutlaka bakın. Hatta tutma kolunda bileğinize bağlayabileceğiniz bir kayışa sahip olan modelleri önceliğiniz olarak belirleyin.

Bebeğinizin konforu için bebek arabası aksesuarlarının özelliklerini iyice araştırın. Doğru aksesuarları seçmek bir başka önemli konu. Tam olarak kapanabilen tenteye sahip olan modeller bebeğinizi rüzgar ve güneş ışığından maksimum oranda korur. Aracın kumaşının bebeği terletmeyecek yapıda olmasına özen gösterin. Son olarak sırt dayama ünitesi ve tam yatış pozisyonu olan modeller bebeğinize daha konforlu bir ortam sunmak istiyorsanız tercihiniz olabilir.

Genellikle ağır ve hantal bebek arabalarından kaçınmaya bakın. Tek başına kaldırmakta ve taşımakta zorlanabilirsiniz. Ayrıca bebek arabası açık halde iken kullandığınız asansör kapılarından ve sık kullandığınız yerlerden rahat geçebilecek bir ebatta mı diye kontrol edin. Kullanmadığınız anlarda ise kapalı halde evde ne kadar yer kaplayacağını göz önünde bulundurun.

Tüm bu özelliklere sahip bebek arabası modellerini Cimri.com‘da en uygun fiyat avantajlarıyla bulabilirsiniz.

Site Footer