Facebook App ID is missing!

Bayram Tatili İçin Araba Yolculuğu Yapacaklara…

Şekerim hiç trafiğe takılmadan uçakla gitmek lazım, bayram tatili zaten 3 gün!

Onu biz de biliyoruz şekerim, yalnız gel gelelim hayat öyle değil;

İstanbul’dan Bozcaada’ya bir git mesela uçakla bakalım nasıl gideceksin? Tekirdağ’da yazlığa, Edremit’e nasıl varacaksın? Eşya taşıyanlar ne yapacak? Uçağın bagaj kapağı yarı açık pozisyonda kayışla tutturulabiliyor mu? Bodrum’a uçakla giderken Manisa’da halanlara uğramanın yolu bulunabilir mi? İşte bu ve pek çok benzeri sorunun bulunamayan cevaplarıdır araba zorunluluğu. Eskiden bir de araba daha ucuzdu, şimdiyse tartışılır tabi…

bayram tatili 50

Önce Güvenlik

Bayram tatili başladığı anda trafikte de kazalar hızla artıyor. Dolayısıyla yola çıkmadan önce her türlü güvenlik önlemini almış olmak lazım, özellikle bebekli ailelerde, güvenlik için bebek oto koltuğu olmazsa olmaz. Sene 2017 olmasına rağmen hala gördüğümüz bir takım cahil ve ihmalkar ailelerin çocuklarını kucakta, hatta ön koltukta taşımaması için bebek oto koltuğunun kullanımını arttırmak şart.

bayram tatili 10

Bebek oto koltuğu seçerken de bilinçli olmak önemli; çocuğunuzun yaşı, boyu ve kilosu, arabanın tasarımıyla koltuğun tasarımının uyumu, çocuk kilidinin işlevsel olması ve kemerin doğru bağlanıp bağlanmadığını kontrol ederek uygun koltuğu seçmek gerekir.

Yolculuğu Daha Keyifli Hale Getirmenin Yolları

Trafik de olsa yol yorucu da geçse bayram tatili için seyahat ettiğinizi unutmamak lazım. Yolculuğu daha keyifli hale getirmek için de çok basit birkaç tane yol var, mesela vazgeçilmez bir aile geleneği olan araba oyunları;

Araba oyunlarının en klasiği plaka sorgulamadır, çocuğun babaya GBT veri tabanı muamelesi yaptığı bu oyunda; hangi plaka hangi ile ait sorulur durulur. Bu oyun hem kafayı kurcalayarak aklı oyalar hem de çocuklar için öğreticidir. Plaka numarası öğrenip ne yapacak demeyin, belki büyüyünce Kim Milyoner Olmak İster’e katılacak ve bu soruyu joker harcamadan güle oynaya geçecek.

Bir yerden sonra sabır sınamaya başlayan fakat o bir yer gelene kadar da baya bir vakit harcatan kelime oyunu da güzel bir alternatiftir. Çoğu insanın bildiği oyunun kuralı ise çok basit; Birinin söylediği kelimenin son harfiyle diğeri bir kelime buluyor. Rakibi zorlamanın da tek bir yolu var o da sürekli aynı harfle biten kelimeler bulmak.

Bayram Tatili Modifiyesi

Huzurlu bir yolculuk için arabanızı olabilecek en kullanışlı hale getirin. Modifikasyonun en güzel ve kullanışlı yanı aslında kullanışlılığı arttırması, dur bir aynaları kırmızı yapayım, arabayı yere basayım, egzost öttüreyim diyeceğinize arabanızın kullanışlılığını arttırın. Örneğin, araba yolculuğu yapan ailelere oto buzdolapları çok kullanışlı bir alternatif. Tabi o dolapta taşınan içecekleri de arabaya döküp mahvetmemek için, eğer arabanızda hali hazırda yoksa, bardak tutacakları da almak gerekir. Yaz sıcaklarında araba için en önemli aparat ise güneşlik! Güneşliğin her türlüsünü alıp işi halletmek lazım çünkü bir trafik çekmek var bir de cehennem ateşinde trafik çekmek var.

Bunlar gerekli aksesuarlar, bunların haricinde bir de lüks aksesuarlar da var. Eğer paraya kıyarım önemli değil diyorsanız, çoluk çocuk izlesin diye araba için ekran bile alabilir ya da onun yerine tablet kiti kullanabilirsiniz. Dur bir trafikte Cem Yılmaz açalımlarla vakit geçer gider. Tabi telefonu da arabaya bağlamak müzik çeşitliliği açısından ve navigasyon için güzel bir alternatif, arabanızın standart donanımında yoksa sonradan edinebildiğiniz cep telefonu araç kitleri işinizi görür.

Cimri.com

tasarruf ettirir

Bir de iyi bayramlar diler =)

Site Footer