Facebook App ID is missing!

Bebekler İçin Güvenli Evler: Banyonuz Yeterince Güvenli mi?

Bebeğiniz dünyaya geldiği andan itibaren, banyonuz da ona göre hazır olmak zorunda. Artık malesef her şeyi kendinize göre dekore etme lüksünüz yok. Mesela, adeta şeker gibi görünen şirin küçük sabunlara elveda zamanı, çocuğunuz canı çekip de ağzına bir sabun atmaya çalışabilir. Gerçi çocuğun ulaşabileceği bir noktaya sabunları, alkol bazlı hijyen ürünlerini ya da kozmetik ürünleri bırakmak zaten baştan kabahat sayılır…

banyonuz-3

Siz En İyisi Hiç Kapıdan İçeri Sokmayın

Bebekler için en ideali, belli bir yaşa kadar tuvalete asla ebeveynlerinden birinin gözetimi altında olmadan girmemeleri. Bu önlemi almaksa çok kolay çünkü bu tarz durumlar için uygun parmaklık ve bebek güvenlik kapısı gibi ilk yazımızda da anlattığımız bir sürü güvenlik ürünü mevcut. İşler bununla da bitmiyor, banyonuz  aynı zamanda dışardan rahatlıkla açılabilecek bir kilit sistemine sahip olmalı. Böylece çocuğun yanlışlıkla kendini içeri kilitlemesi durumlarında büyük olaylardan kaçınabilirsiniz.

Klozet Kilidi

Önceleri sık yaşanan klozete düşme vakalarının ardından geliştirilen bir ürün. Klozet kapak kilidi çok kolay bir mekanizmayla çalışıyor ve son derece pratik. Emin olun çocuğunuz zaten bu mekanizmayı aşamayacak.  Tek sıkıntıysa her seferinde tuvalete gittiğinizde ikinci bir kilitle karşılaşmanız olacaktır ama zamanla alışacağınızı tahmin ediyoruz.

banyonuz-2

Banyonuz Bebek Eşyalarıyla Dolacak

Bildiğiniz gibi bebekleri yıkamak bir hayli zahmetli bir iş. Bebeğiniz küçükken en ihtiyacınız olacak ürün kuşkusuz; bebek küveti. Banyo ısısını ölçmek ve bebeğinize uygun olup olmadığına dikkat etmek için bir de banyo termometresi. Derken, bebeğe özel lif, bebek şampuanı, cildini rahatsız etmeyecek organik havlularla beraber banyo yavaş yavaş çocuğunuzun eline geçecek. Biraz daha büyüdükten sonraysa bebek küvetinin yerini, çocuğunuz küvette kayıp düşmesin diye kullanılan banyo matı alacak.

Doğru Seçimler Yapmak

Saydığımız banyo ürünlerini kullanacağını bilmek kadar doğru seçimi yapmayı bilmek de önemli. Bebek küveti seçerken öncelikle dikkat etmeniz gereken küvetinize uygun olup olmadığı. Çok büyük bir küvet alıp kendi işinizi zorlaştırmaya gerek yok. Sonra en önemli faktör bebeğinize uygun olması, bebeğinizin sağlığına zarar vermeyecek ve banyo esnasında bebeğinizi rahatsız etmeyecek bir ürün bulmanız önemli. Söz konusu banyo matıysa, oturaklı banyo matı seçmeniz çok daha kullanışlı olacaktır.

Site Footer