Facebook App ID is missing!

ASUS, 2 Yeni Telefonla Geliyor

Tayvanlı teknoloji devi Asus, 2014 yılının en popüler telefonları arasında yer alan ve firmanın 7 milyona yakın satış rakamına ulaşmasını sağlayan Zenfone serisinin 2 yeni modeli olan Zenfone 2’yi ve Zenfone Zoom’u Las Vegas’ta düzenlenen CES 2015 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda tanıttı.

Firmanın tanıtımını gerçekleştirdiği Zenfone 2 modeli 4GB Ram’e sahip ilk akıllı telefon olma özelliğine sahipken, Zenfone Zoom ise optik zoomlu en ince akıllı telefon durumunda.

Asus Zenfone 2

Firmanın CES 2015’te tanıtımını gerçekleştirdiği ilk telefon olan Zenfone 2 ince bir çerçeve ile etrafı çevrilmiş 5.5 inç boyutunda bir ekranla geliyor. Full HD çözünürlüğe sahip olan IPS LCD ekran, 403ppi piksel derinliği sayesinde oldukça başarılı görüntüler ortaya koyuyor.

Başta da söylediğimiz gibi 4GB Ram ile donatılmış ilk akıllı telefon olan Zenfone 2’de 2.3Ghz hızında Intel Atom Z3580 işlemci kullanılmış. Ancak, telefonun tüm 2GB Ram’e sahip bir de uygun fiyatlı modeli mevcut. PowerVR G6430 tipi bir GPU ile grafik işlemlerini gerçekleştiren Zenfone 2 16GB, 32GB ve 64GB olmak üzere, 3 farklı dahili depolama seçeneği ile geliyor. Zenfone 2’de yer alan genişletilebilir hafıza, 64GB’a kadar ek hafıza desteği sağlıyor.

Zenfone 2’de karşımıza çıkan arka kamera 13 megapiksel çözünürlük sunuyor. HDR ve manuel kullanım gibi seçeneklere sahip olan arka kamera, Gerçek Renk Tonu özelliğine sahip Led flaş ile, aydınlık olmayan ortamlardaki çekimlerde kullanıcılarına yararlı olmaya çalışıyor. Cihazda yer alan ikinci kamera 5 megapiksel çözünürlükte ve Panoramik Selfie olarak tanımlanan çekimleri gerçekleştirecek açıyı sağlayabiliyor.

Asus Zenfone 2 Android Lolipop işletim sistemi ve Asus’un geliştirdiği ZenUI arayüzü ile geliyor. Yeni nesil ZenUI arayüzü sayesinde, işletim sistemine gömülü uygulamaların güncellemeleri Android güncellemelerinden bağımsız bir şekilde gerçekleştirilebilecek.

3.000 mAh gücünde bir bataryaya sahip olan Zenfone 2, ilk Zenfone serisi ile aynı şekilde yani tümleşik bataryanın tercih edildiği bir model olmuş. Siyah, beyaz, altın sarısı, gri ve kırmızı renk seçeneklerine sahip olan telefon 2015’in ikinci çeyreğinde tüketicilerle buluşacak.

Asus Zenfone Zoom

Asus’un tanıttığı bir diğer model olan Zenfone Zoom’un kamera haricindeki tüm özellikleri Zenfone 2 ile aynı. Telefonun kamerası ise, dikkat çeken bazı özelliklerle geliyor.

3x optik zoom özelliğine sahip en ince akıllı telefon” olma özelliği ile tanıtılan telefonun bir diğer önemli özelliği, daha önce LG G3’te karşımıza çıkan lazer fokus özelliğini de barındırıyor olması. Zenfone Zoom ile ilgili açıklamalar, telefonda 2 farklı flaş seçeneği olduğunu gösteriyor. Bunlardan birincisi, Zenfone 2’deki gibi Led flaş iken, diğeri Xenon flaş olarak geçiyor.

Telefonların fiyatları henüz netleşmemiş olsa da, Amerika satış fiyatlarının Zenfone 2 için 199 Dolar ve Zenfone Zoom için 399 Dolar olması muhtemel görünüyor.

Site Footer

%d bloggers like this: