Facebook App ID is missing!

Apple Yeni Ürünlerini Açıkladı! Tanıtımın Yıldızı ise iPhone X

Apple, iPhone 10. Yaşını kutlarken, piyasalara iPhone X önderliğinde 3 yeni telefon ve yeni Apple Watch 3 modeliyle geri dönerek yine damga vurdu. Son yılarda rakiplerinin artması, Android telefonlarda görülen model çeşitliliği ve teknolojik gelişimlerle rekabet etmek için bir amiral gemisine ihtiyaç vardı. O amiral gemisi, bu defa 10. Yıla özel bir isimle, iPhone X oldu. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus olmak üzere iki yeni model çıkaran Apple, yüz tanıma ve AMOLED ekran gibi yeni teknolojik özellikleri sadece iPhone X modelinde kullanmayı tercih etti.

Modellerin tanıtımıyla beraber Amerika fiyatları da belli oldu. iPhone 8 699$ ve iPhone 8 Plus 799$’dan başlayan fiyatlarla Amerika’da satışa çıkacak. Türkiye fiyatlandırması elbet farklılık gösterecek olsa da şu anda iPhone 8 ve 8 Plus için bulunan erken sipariş fiyatları bulunmakta. Unutulmaması gereken bir diğer detaysa, Apple’ın telefon hafızası standartında da değşikliğe gitmiş olması. Yeni modeller 64 GB ya da 256 GB olmak üzere iki farklı hafıza seçeneğiyle satışa sunulacak. Apple’ın, hafıza seçeneklerini ikiye ayırıp aralarındaki farkı bu kadar açıkta tutmasının temel sebebiyse: Kullanıcıları daha pahalı seçeneğe yöneltmek ve daha düşük hafızalı telefonu tercih edenleri de iCloud depolama alanına yönlendirmek. 4K video özelliği, gelişen kamera ve panoromik fotoğraf çekim özellikleriyle beraber fotoğraflar ve videolar daha kaliteli çıkıyor ama aynı zamanda daha çok yer kaplıyor ve bu da hafıza sorununu kaçınılmaz hale getiriyor.

Yeni Amiral Gemisi iPhone X

Kuşkusuz, telefonun özelliklerinden bile önce ilk akla gelen soru, iPhone X fıyatı ne kadar? iPhone X Amerika’da 999 dolardan satışa çıkacak. Erken sipariş opsiyonu bile 22 Eylül itibariyle gelecek olan telefonun Türkiye’de kaç para olacağıysa hala gizemini koruyor. iPhone X, yüz tanıma, kablosuz şarj, AMOLED ekran, gelişmiş kamera ve görüntüleme özellikleriyle ön plana çıkıyor. Bunlar haricinde Animoji gibi yeni özellikler de mevcut. Animoji; sevilen emoji’lerin insan suratına uyarlanabildiği ve surat hareketlerine göre şekil alabildiği, iPhone’a özel bir video filtre programı. Bu tip yeni ve eğlenceli iPhone X özellikleri de gündemi sık sık meşgul edecek gibi duruyor. Önümüzdeki zamanda, iOS 11 güncellemesinin, yeni modellere getirdiği özellikleri ve farklılıkları da birer birer keşfedeceğiz…     

Site Footer

%d bloggers like this: