Facebook App ID is missing!

Apple Yeni iPod Modellerini Duyuruldu

Herkes Apple’dan yeni iPhone 6s ile ilgili bilgi almaya çalışırken, basını şaşırtmayı başardı ve yeni iPod modellerini duyurdu. Apple’ın iPhone ve iPad modelleriyle birlikte, iPod serisini unutmuş gibi görünüyordu. Geliştiriciler konferansına kadar yeni iPod serisiyle ilgili hiçbir tahmin yürütülmüyordu.  Tüm iPod ailesini güncelleyen Apple, şimdiye kadar üretilen en güçlü iPod Touch ile karşımızda. Zengin renk yelpazesiyle satışa sunulacak olan yeni iPod Touch, iPod nano ve iPod shuffle uzay grisi, gümüş ve altın sarısı renk opsiyonlarıyla geliyor.

iPod ailesinin yenilenen en güçlü üyesi iPod Touch, gücünü 64-bit A8 yonga setinden alıyor. Apple iPad Air 2 serisinde de gördüğümüz 64-bit A8 yonga setiyle iPod Touch şimdiye kadar üretilen en güçlü iPod olacak. 10 kata kadar daha yüksek performans sunan yeni grafik yongası ve 6 kata kadar daha yüksek performans sunan işlemciye kavuşan iPod Touch, oyunlarda daha yüksek performans sunacak ve iOS 9 işletim sistemiyle de uyumlu çalışacak.  iOS 8,4 işletim sistemi ön yüklü olarak gelecek olan iPod Touch, Apple Music ön yüklü olarak satışa çıkacak. Yeni işlemciyle birlikte daha yüksek grafik kapasitesine kavuşacak olan cihaz, M8 hareket sensörünün kullanıldığı yeni iPod Touch, iPhone 6’da olduğu gibi spor aktivitelerinizi takip edebilecek. En son nesil Wi-Fi 802.11ac desteğine kavuşan cihaz, artık daha geniş bantta ve verimli kablosuz ağ erişimi sunacak.

4 inç büyüklüğünde ve 1136×640 piksel çözünürlüğünde bir ekrana sahip olan yeni iPod Touch’ta, 8MP iSight kamera yer alıyor. Artık iPod kullanıcıları da slow motion ve burst modlarında fotoğraf çekebilecekler. Ön kameraysa Full HD görüntü kaydı yapabilecek. 10 kareye kadar seri çekim yapabilecek yeni ön kamerayla, keyifli selfie çekimleri kullanıcıları bekliyor. Cihaz 16GB, 32GB, 64GB ve 128GB da depolama seçenekleri sunuyor. Bu depolama alanlarına sahip modeller 699TL, 879TL, 1049TL ve 1399TL fiyat etiketleriyle Türkiye’de satışa sunulacak.

Yenilen iPod nano’lar ise 2.5 inç ekranla ve iPod Touch ile aynı renk seçenekleriyle geliyor. 709TL’den ülkemizde satılacak olan iPod nano’lar 16GB dahili depolama alanına sahip olacak. 2.5 inç boyutundaki ekrana sahip olan cihaz, Bluetooth, radyo ve Nike+ desteğiyle geliyor.

Apple’ın minik müzik oynatıcısı iPod shuffle’da yenilendi. Diğer modellerde olduğu gibi zengin renk seçeneğiyle müzik dinleme keyfi sunan iPod shuffle, 2GB dahili depolama kapasitesiyle 179 TL’den Türkiye’de satışa sunulacak.

Site Footer

%d bloggers like this: