Facebook App ID is missing!

Apple Watch Hakkında Müthiş Detaylar

Geleceğe dair hayallerimizde, bilim-kurgularda ve çizgi filmlerde sık karşılaştığımız akıllı bir kol saati içine yerleştirilmiş telefon artık bir mucize değil. Apple sayesinde kolayca edinebileceğimiz bir başka teknolojik alet. Üstelik yeni çıkan Apple Watch Seri 2 ile telefonumuzla bağlantıda tutulabilen bu akıllı saat; hayatımıza çok daha fazla özellikle birlikte giriyor.

Apple Watch Özellikleri

Çift çekirdekli işlemcisi bulunan saat, bileğinize takılı durumdayken bütün hareketlerinizi, egzersizlerinizi ve yaktığınız kaloriyi kaydediyor. Üstelik bu verileri aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşmanızı sağlıyor. Bu şekilde dilerseniz tatlı bir rekabet içine girerek günlük hareket miktarınızı arttırıyorsunuz, dilerseniz sevdiklerinizin örneğin çocuklarınızın sağlık durumundan günün her saati haberdar kalabiliyorsunuz.

Bunların yanında mesajlarınıza ve aramalarınıza kolay yoldan ulaşmanızı sağlıyor, hele ki çantasında telefonunu bulmakta zorlananlar için bu özellik bulunmaz bir nimet sayılıyor.

Apple Watch Seri 2

İkinci Apple Watch serisi ilkine eklenmiş bir dizi özellikle sunuluyor. Yerleşik GPS’in yanısıra 50 metre derinliğe kadar su geçirmez bir tasarıma sahip. İlk Apple Watch akıllı saat gibi hızlı çift çekirdekli işlemcisi var fakat bu sefer iki kat daha fazla parlak bir ekranla satışa sunuluyor.

Nasıl Kullanılır?

Kendinizin ya da sevdiklerinizin her an sağlık durumunu kontrol altında tutmak için ideal; nabız, kalp atışları ve hareket kaydını tutuyor ve paylaşıma olanak veriyor. Aramalarınızı akıllı saatinizle cevaplayabilir, mesajlarınızı okuyabilirsiniz. Yerleşik GPS sayesinde ailenizin ve sevdiklerinizin konumlarından haberdar olabilir ya da kendi konumunuzu paylaşabilir, egzersiz kaydeden uygulamalara GPS özelliğini bağlayıp koşarken yolunuzu kaybetme riskini ortadan kaldırabilirsiniz. 50 metreye kadar su geçirmez özelliğiyle yüzerken de güvenle kullanarak hareket ve yaktığınız kaloriyi kayıt altında tutabilirsiniz.

Bildirimlerinizi akıllı saatinize gelecek şekilde ayarlayabilir, takvime bakabilir, Siri’ye danışmak için sesli sistemi kullanabilir ve Bluetooth özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Apple Watch Fiyat

Apple Watch Seri 1 fiyatları 1.199TL’den başlarken Seri 2’de fiyatlar 1.649TL’den başlıyor.

Alınır mı?

Bütün özellikleri düşünülürse iki seriden akıllı saatin de her türlü yaşam tarzına uyacak özellikleri mevcut. Üstelik çeşitli kayışlarıyla her zevke uygun bir rengin yanı sıra istenilen zamanda değiştirme imkanı da bulunuyor.

Site Footer