Facebook App ID is missing!

Yeni Akıllı Saat Apple Watch 4 Özellikleri ve Yenilikleri…

Bugün itibariyle satışa sunulacak olan yeni nesil Apple Watch 4 özellikleri bu yazıda sizlerle paylaşılıyor olacak. 4. nesil akıllı saat bize neler vaat ediyor bunları inceliyor olacağız. Apple Watch 4’ün tasarım ve teknik özelliklerinde birçok yenilikler ve değişiklikler yapılmış durumda. Buna karşın batarya kapasitesinin yükseltilmemesi “Kullanım süresinde düşüşe neden  olur mu?” sorusunu da akıllara getiriyor.

Apple Watch 4 Özellikleri

Tasarım

Akıllı saatler içinde en çok merak edilen Apple Watch ailesine, önceki dizaynını koruyan bir üye daha katılıyor. Apple Watch 4 ilk bakışta çok pek değiştirilmemiş gibi gözükse de ekran yüzde 30 civarında büyümüş durumda. Ayrıca  kasası eklemelere rağmen biraz daha inceltilerek hafifleştirildi.

Apple Watch 3’te 38 mm ve 42 mm olan kasa boyutunu, Apple Watch 4 serisinde yüzde 30 büyülterek 40 mm ve 44 mm olarak 2 seçenek ile görmekteyiz. Donanımsal aksamda ise düştüğünüzü algılamak için ivmeölçer,  jiroskop , geliştirilmiş Dijital Crown ve kristal arka yüzü ile elektriksel kalp sensörü ve optik kalp sensörü bulunmaktadır. Apple Watch 4 özellikleri arasında Watch 3’te için de geçerli 50 metreye kadar suya dayanıklılık bulunmaktadır.

Teknik ve Arayüz Özellikleri

Apple Watch 4 önceki modellerden sadece tasarım değil teknik olarak da değişiklik gösteriyor. Bunlardan bir tanesi watchOS 5 ile daha yeni bir işletim sistemi. WatchOS 5 ile geliştirilmiş Siri, aktivite yarışmaları, podcasts ve walkie-talkie gibi özellikleri kullanıyor olacağız. Genişletilmiş ekranından daha fazla yararlanabilmeniz için  sekiz bölüme ayrılmış bilgi kümesi bulunmaktadır. Apple Watch 4 özellikleri arasında dikkat çeken bir detay da ses kalitesinin yüzde 50 oranında arttırılmış olmasıdır. Mikrofon ve hoparlörün yerinde değişiklik yapan Apple, konuşmalarınız kalitesini de arttırmış durumda. Ayrıca Apple Watch 4, markanın yeni tasarlamış olduğu 64 bit çift çekirdek olan S4 çipi ile birlikte geliyor. Yeni akıllı saat, 18 saatlik pil gücü ile Watch 3 ile kullanım şartlarına göre benzer pil performansını gösteriyor.

Apple Watch 4 EKG ve Diğer Sağlık Özellikleri

Apple Watch 4 Series’in en önemli özellikleri ve geliştirmeleri sağlık konusunda olmuş diyebiliriz. Watch 4’te bulunan ivmeölçer sayesinde akıllı saat, düştüğünüzü algılayarak S.O.S çağrı yapabilmenize olanak sağlıyor. Kasanın yanında bulunan Dijital Crown ise küçültülerek daha işlevsel hale getirilmiş durumda. Dijital Crown artık sadece yönlendirmek için kullanılmayacak. İçerisinde bulunan Dijital Crown Elektrodu sayesinde Elektriksel Kalp Sensörü görevi görmektedir. Uygulamayı açarak parmağınızın ucunu sensöre değdirerek kalp ritmini ölçebiliyorsunuz.  Dijital Crown’da bulunan kristalin arkasındaki elektrotlar ani hareketleri algılar. S4 çipine sinyalleri algoritmalara göre dönüştürerek  ulaştırır. Kalp atışınızı kaydederek sınıflara ayırır. Bu sınıflar ise normal ritim, sinus ritim ve atriyal fibrilasyon(AF) olarak ayrılmaktadır. Kaydettiğiniz bu verileri ise  PDF olarak çıktısını alarak doktorunuza da götürebiliyorsunuz. Kasanın arkasında bulunan Kristal Elektrot ve Optik Kalp Sensörü ile kalp atışlarınız elektriksel aktiviteleri ölçüyor ve teşhis konusunda kolaylaştırıyor. Dijital Crown  ve Kristal Arka Yüz Elektrotlarının oluşturduğu Elektriksel Kalp Sensörü,PDA tarafından onay almış durumda.

Apple Watch 4 Fiyatları

Apple’ın yeni akıllı saati için resmi sitesi Apple.com.tr’de belirtilmiş Apple Watch 4 fiyatları 40 mm ve 44 mm için fark gösteriyor. Apple Watch 40 mm için resmi fiyatı 3.499 TL, Apple Watch 44 mm için 3.749 TL olarak belirtilmiş. Fiyatları piyasa koşullarına göre değişiklik gösterebilir fakat bugün için belirtilen fiyatları bu şekilde. Diğer fiyatlar ve akıllı saatler ile karşılaştırmak isterseniz linke tıklayarak Cimri.com’a bakabilirsiniz.

Site Footer