Facebook App ID is missing!

Apple Watch 2 ile İlgili Yeni Bilgiler

Apple’ın bu yıl piyasaya süreceği yeni akıllı saatini Apple Watch 2 daha hızlı bir işlemci ve daha büyük bir batarya kullanılacak.

Apple her yıl olduğu gibi yıl da sonbaharda yeni iPhone akıllı telefonunu tanıtmanın hazırlığını yapıyor. Merakla beklediğimiz etkinlikte tanıtılan tek cihaz iPhone 7 olmayabilir. KGI firmasının analistlerinden Ming-chi Kuo’ya göre Apple Watch 2 de bu yıl düzenlenecek lansmanda tanıtlacak. Hatta cihazın özellikleriyle de ilgili birkaç olası tahmini var.

Rapora göre Apple, yeni akıllı saatinde daha ince ve daha hızlı bir işlemci kullanmayı planlıyor. İşlemcinin yanı sıra ekranın da önceki modele kıyasla daha ince olacağı söyleniyor. Ancak daha ince bir işlemci ve ekran kullanılmasına rağmen cihazın kendisinin inceldiğini göremeyeceğiz. Çünkü kazanılan bu alanın daha fazla pil ömrü sunması için bataryaya verileceği öngörülüyor.

Kuo ayrıca Apple’ın yeni akıllı saatinde GPS ve barometre gibi yeni sensörlere de yer vereceğini düşünüyor. Cihazın LTE desteğiyle gelip gelmeyeceği de konuşulan bilgiler arasında yer alıyor ancak bu özelliğe sahip bir akıllı saatin 2017’den önce piyasaya sürülmesine çok zor gözüyle bakılıyor. Apple Watch 2 ile ilgili gelişmeleri takip etmeye devam edeceğiz.

Site Footer

%d bloggers like this: