Facebook App ID is missing!

Apple Ürünlerinde Son Fiyat Değişikliği!

Dünya çapında geniş kitlelere hitap eden ve sektöründe öncü firmalar arasında kabul edilen Apple markası, ülkemizde de oldukça talep görüyor. Kasım ayından bu yana kurdaki değişim, elektronik cihaz pazarını da doğrudan etkiledi. Apple Türkiye, kurun yansımasını iki farklı tarihte net bir şekilde hissettirdi. Bu yükselişlerden ilki 26 Kasım cuma günü gerçekleşti. İkinci ve en büyük artış ise 18 Aralık cumartesi günü yayımlandı. Söz konusu kur değişimi ile birlikte ülkemizde fiyat düzenlemesi yapan Apple, özellikle değişen fiyatları ile çok konuşuldu. Son günlerde dolar kurunun düşüşü ile birlikte gözler Apple Türkiye’ye çevrildi. Nihayet beklenen haber geldi ve 24 Aralık cuma günü Türkiye satış fiyatlarında indirim uygulandı.

18 Aralık ile 24 Aralık Tarihlerindeki Apple Türkiye Fiyat Farklılıkları

Apple markasının tüm ürün yelpazesinde indirim uyguladığı ifade ediliyor. Büyük oranlı indirimler daha çok iPhone ve Mac ürün seçeneklerinde öne çıkıyor. Markanın ülkemizde en çok talep gören iPhone modelleri arasında yer alan iPhone 11, 18 Aralık günü 13 bin 999 TL iken, indirim düzenlemesi sonucu 24 Aralık’ta 10 bin 999 TL oldu. Bir diğer öne çıkan model ise iPhone 12. Markanın 12 modeli, 18 Aralık günü 19 bin 499 TL ile satışa sunuldu. Apple indirim optimizasyonu sonucunda 24 Aralık’ta 14 bin 499 TL’ye düştü. iPhone serisinin son modeli olan iPhone 13 Pro Max, fahiş atışla birlikte ülkemizde 31 bin 999 TL ile piyasaya sunuldu. 24 Aralık fiyat düzenlemesi ile güncel satışı 23 bin 999 TL üzerinden sürüyor. Son çıkan iPhone modeli, farklı teknolojik alt yapısı ve donanımı ile dikkat çekmeyi başardı.

Serinin Son Modeli 13 Pro Max’de Ne Gibi Yenilikler Yapıldı?

Apple markasının ülkemizde en çok tercih edilen ürün serisi iPhone olarak biliniyor. Serinin son modeli 13 Pro Max, farklı donanımsal düzenlemeleri ile imza niteliği taşıyor. Apple marka telefon modelleri, harici hafıza kartı kullanılmaması ile biliniyor. Depolama alanı artırma işlemleri için markanın kendi geliştirdiği arayüz donanımı ve işletim sistemi kullanılıyor. Kullanıcıların zorlandığı alanlardan biri olan depolama sorunu, 13 Pro Max modeli ile çözülüyor. Telefon, geniş depolama alanı seçenekleri ile satışa sunuluyor. Cihazın maksimum depolama alanı, 1 TB olarak tasarlanıyor. Bu sayede geniş bir kullanım alanı vadediyor. 2021 yılı Eylül ayında satışa sunulan 13 Pro Max, görünümü, tasarımı ve renk seçenekleri ile oldukça dikkat çekiyor. Akıllı telefon, soft alt tonlu, altın, gümüş, gri ve mavi olmak üzere dört farklı renk seçeneği ile tasarlanıyor.

Kur Değişikliği Mac Ürün Serisine Nasıl Yansıdı?

18 Aralık günü gerçekleşen fiyat artışı Apple Türkiye Mac ürün serisini de etkiledi. M1 13 inç Macbook Air modeli fiyat artışı ile 19 bin 999 TL’ye ulaştı. 24 Aralık fiyat düzenlemesi ile 14 bin 999 TL üzerinden satışa devam ediliyor. M1 Pro 16 inç Macbook Pro modeli ise 18 Aralık günü 49 bin 999 TL iken 24 Aralık günü 37 bin 499 TL’ye geriledi. Serinin son modeli M1 Max 16 inç, 69 bin 999 TL ile satışa sunuldu. 24 Aralık düzenlemesi sonrasında satış fiyatı 52 bin 499 TL olarak güncellendi.

Dolar Kuru Değişikliği iPad Modellerinde de Etkili Oldu!

Apple markasının tablet bilgisayar modelleri iPad ürün yelpazesi ile piyasaya sunuluyor. iPad modelleri de yine kur değişiminden etkilenen ürünler arasında yerini alıyor. Markanın iPad mini modeli, fahiş artış ile 18 Aralık günü 10 bin 499 TL’ye ulaştı. Bu oran, 24 Aralık indirim düzenlemesi ile 7 bin 899 TL ye düştü. Tablet bilgisayar modelleri arasında en çok tercih edilen iPad Air modeli, 11 bin 999 TL ile alıcısına sunuldu. Düzenleme sonrası fiyatı ise 8 bin 999 TL olarak güncellendi. Serinin son modeli iPad Pro, 18 Aralık günü 16 bin 499 TL’den satılırken 24 Aralık’ta 11 bin 999 TL ile kapılarını açtı.

24 Aralık Son Fiyat Düzenlemesi ile AirPods’lar!

Apple markasının son yıllarda geliştirdiği kablosuz kulaklık modelleri ülkemizde oldukça talep görüyor. Kur değişikliği ile artan kulaklık fiyatları, 24 Aralık’ta gerçekleşen indirim sonrasında değişti. Apple markasının AirPods 2 kablosuz kulaklık modeli, 18 Aralık kur değişikliği nedeniyle 2 bin 499 TL ile satışa sunuldu. Son düzenleme sonrasında fiyat, 1.899 TL olarak güncellendi. Apple marka kulaklık serisinin son modeli AirPods Max, 10 bin 499 TL ile Türkiye piyasasına sunuldu. 24 Apple aralık indirimleri sonucunda son rakam 7 bin 999 TL olarak belirlendi.

Apple Türkiye Ürünleri Cimri.com’da İncelenir!

Apple marka ürün yelpazesini bir arada görüntülemek ve kapsamlı bir araştırma yürütmek için Cimri.com rehberliğini tercih edebilirsiniz. Güncel satış fiyatlarını bir arada görebilir, kısayollar rehberliğinde mağazalarda oluşan avantaj seçeneklerini takip edebilirsiniz. Apple cihazlarından ilgilendiğiniz modelleri Cimri.com favori listesine ekleyerek fiyat takibini kolaylaştırabilirsiniz. Ürünlere fiyat alarmı kurarak ürünlerin fiyat değişikliklerini, e-posta ve mobil uygulama üzerinden anlık bildirimler ile takip edebilirsiniz. Online alışverişlerinizde Cimri.com rehberliğini tercih edebilir, avantajlı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Yazar: Buse Taşçı

 

Site Footer