Facebook App ID is missing!

Apple AirPods Kablosuz Kulaklığını Duyurdu

Apple’ın iPhone 7 etkinliğinde tanıtılan Apple AirPods kablosuz kulaklık, kulaklık girişi olmayan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleriyle birlikte kullanılabilecek. Geleceği kablosuz kulaklıklarda gören Apple, yeni amiral gemisi modellerinde 3.5mm kulaklık bağlantısına yer vermedi ve bu vizyonun ilk ürünü olarak karşımıza AirPods’u çıkardı.

iPhone ve Apple Watch Desteğiyle Geliyor

Kulaklık girişini ortadan kaldıran Apple’ın kablolu kulaklıklara cevabı olarak ortaya çıkan AirPods, kablolu EarPods’un tasarımını kullanıyor.  Apple’ın yeni W1 çipini kullanan AirPods üzerinde hiçbir buton yer almıyor. Özel kutusuyla birlikte taşınan AirPods, kutu aracılığıyla şarj ediliyor. Apple sunumda AirPods’un kurulum getirmediğini ve Apple cihazlarına yaklaştırıldığında kullanıma hazır hale geldiğini belirtti. Bluetooth üzerinden çalışan kablosuz kulaklığı Apple ekosistemindeki Bluetooth destekli iOS 10, watchOS 3 ve macOS Sierra işletim sistemli cihazlarla kullanabileceksiniz.

Kolay Bağlantı

Bu noktada çok fazla zamanınızı almayacak bir kurulum süreci olduğunu tahmin etmek zor değil. Cihazları eşleştirmek için şarj kutusunu telefonunuza yaklaştırmanız yeterli. iCloud hesabıyla da desteklenen AirPods otomatik olarak eşleşme sağlıyor.

Siri Erişimi

Dahili optik sensörlere sahip olan AirPods, bu sayede sadece bir kulaklıktan daha fazlasını sunma niyetinde. Ayrıca kulaklığın üzerine iki kere dokunarak Siri’ye erişim sağlayabiliyorsunuz. Ortam gürültüsünü algılayabilen mikrofonlar sayesinde AirPods, sadece sizin sesinize odaklanabiliyor. Siri desteği sayesinde hiçbir tuşa basmadan istediğiniz aramayı AirPods aracılığıyla gerçekleştirebileceksiniz.

5 Saat Kesintisiz Kullanım

5 saat kullanım sunana AirPods, beraberinde gelen özel kutu aracılığıyla şarj oluyor. Şarj kutusuysa, AirPods’a 24 saat daha şarj imkanı sunuyor.

Apple AirPods Fiyat ve Piyasaya Çıkış Tarihi

Apple AirPods 159 dolar fiyat etiketiyle, Ekim sonunda raflardaki yerini alacak. AirPods’un Türkiye satış fiyatıysa 779 TL olarak belirlenmiş durumda. Apple Türkiye sayfasındaki açıklamaya göre AirPods, Ekim sonunda Türkiye’de satışa sunulacak.

Site Footer

%d bloggers like this: