Facebook App ID is missing!

Android M, RAM ve Batarya Performansına Odaklanacak

Google’ın 28 Mayısta başlayacak olan Google I/O 2015 etkinliğinde, birçok yeniliği duyurması bekleniyor. Bu yenilikler arasında en çok merak edilenlerden birisi de Android M olarak adlandırılan, Android Macadamia Nut Cookie işletim sistemi. Geçtiğimiz yıl tanıtılan Android Lollipop’un yerini alacak olan Android M ile birlikte, Android kullanıcılar yeni özelliklere kavuşacaklar.

Biyometrik tarayıcı desteği ve çoklu ekran desteği gibi yeni özelliklerin yanı sıra Android M’in odak noktasını, RAM kullanımı ve batarya performansı oluşturacak. Son gelen bilgilere göre Andrioid M ile birlikte daha efektif batarya kullanımı sunulacak. RAM kullanımına ve bataryanın durumuna göre ekranı kapatabilecek olan işletim sistemi, Google Play Servisleriyle desteklenecek. Sızdırılan bilgiler, RAM kullanımının önemli ölçüde azaltılacağı yönünde ancak, gelişmeleri net olarak öğrenebilmemiz işin 28 Mayısı beklememiz gerekiyor.

Son bilgilerden biri de, Google’ın Android M işletim sistemini Ağustos ayında kullanıma sunacağı yönünde. Şuan için kesinleşen bilgi bulunmamakla birlikte, Android M hakkında merak edilen konular hakkında 2 gün daha beklemeniz gerekiyor. Google I/O 2015 etkinliğiyle ilgili haberleri aktarmaya devam edeceğiz.

Site Footer

%d bloggers like this: