Facebook App ID is missing!

Android Cihazınızda Görüşmeleri Kolayca Sonlandırın

Bir Android cihazda, telefon görüşmelerini sonlandırmanın geleneksel yolu telefonunuzu kulağınızdan uzaklaştırmak, iletişim halinde olduğunuz kişinin profil resminin olduğu ekrana bakmak ve görüşmeyi bitirme tuşuna dokunmak…

Artık bütün teknolojik işlemlerin giderek daha da hızlandığı günümüzde, telefon görüşmelerinizi daha çabuk sonlandırmanın da aslında daha kolay bir yolu var. Bu da, herhangi bir ekstra uygulamaya gerek duymadan basitçe cihazınızın güç tuşunu kullanmaktan geçiyor.

Sizi yeniden ekrana bakmaktan alıkoyacak ve belki de tahmin ettiğinizden daha fazla zaman kazanmanızı sağlayacak olan bu seçenek Ayarlar ve Cihazım kısa yolunun Erişilebilirlik menüsünde yer alıyor. Söz konusu menüde akıllı telefonlarını  standart ayarlarıyla kullanmak istemeyenlere yönelik bir dizi işlevsel araç bulunuyor.

Erişilebilirlik menüsünü açtığınızda, ‘Arama yanıtlama ve sonlandırma’ ibaresine dokunun, daha sonra açılan yeni ekran üzerindeki, ‘Güç tuşu arama bitirir’ ibaresinin yanındaki kutucuğu işaretleyin.

Kocaman Nexus 6, ya da Galaxy Note 4 cihazınızın üstesinden gelmek için her zaman iki eliniz boşta olmayabilir ya da gözünüzü maçın en heyecanlı anında televizyon ekranından başka bir ekrana çevirmek istemeyebilirsiniz. İşte özellikle bu gibi durumlarda, aslında ilk bakışta çok da gerekli değilmiş gibi duran söz konusu özelliğin kullanıcılara büyük bir yardımı dokunuyor.

Site Footer

%d bloggers like this: