Facebook App ID is missing!

Amazon Türkiye Alışveriş Serüvenine Başladı

Amazon Türkiye faaliyetini hayata geçirdi. Kısa bir süre öncesine kadar Amazon.de üzerinden Türkiye’deki kullanıcılarına ulaşan Amazon, satışlarını Amazon.com.tr sitesinden gerçekleştirecek. Amazon Türkiye gördüğünüz ürünlerinizi Cimri.com üzerinden karşılaştırarak sizin için en uygun olanını Amazon.com.tr üzerinden alabilirsiniz.

Amazon Hakkında

Jeff Bezos tarafından kurulan Amazon, 1995 yılında faaliyete başladı. İlk hedefi dünyadaki en büyük kitap satıcısı haline gelmekti. 20 yıl içeresinde, müşteri odaklılığın, inovatif düşüncenin, mükemmeliyetçiliğin ve uzun vadeli düşünmenin getirdiği başarı ile 30’dan fazla ülkede yüz binlerce kişiye ulaşmayı başarabildi. 1998 yılına gelindiğinde ise Amazon.de projesi hayata geçirildi ve kısa zamanda büyük bir ivme kazandı. Geçen 20 Yıl içerisinde Almanya’da 18.000 kadar istihdam sağlamayı başardı.

Amazon Türkiye’de Olan Ürünler ve Hizmetler Nelerdir?

Amazon.com.tr, düşük fiyat ve hızlı kargo avantajlarıyla 10 kategoride binlerce ürünün satışının gerçekleşmesini sağlamaktadır. Amazon Türkiye’de hizmete açılan kategoriler:

  • Telefon
  • Elektronik
  • Kitap
  • Bilgisayar ve Ofis
  • Ev ve Mutfak
  • Kişisel Bakım
  • Yapı Market
  • Video Oyunları ve Konsol
  • Bebek ve Oyuncak olarak sıralanıyor.

Amazon müşterilerine Amazon Prime, Amazon Business ve AWS (Amazon Web Services) hizmetlerini de sunmaktadır. Amazon Prime hesapları, ücretsiz kargo, Prime Video, Twitch Prime, Prime Music, Amazon Photos ve fırsatlara erken erişim avantajları sağlıyor. Fakat şuan için Amazon Türkiye’de üzerinden Prime hesapları alınamıyor ve Amazon.de ve diğerlerinden aldığınız Prime hesaplarını da Amazon Türkiye’de kullanamıyorsunuz.

Bunun yanı sıra Amazon Türkiye’ye ulaşabilmek için Amazon.com.tr adresini veya Android ya da IOS uygulamalarını kullanabilirsiniz. Ayrıca Cimri.com üzerinden ürünleri inceleyerek Amazon.com.tr’ye ulaşmak için linke tıklayabilirsiniz.

Hangi Ödeme Yöntemleri Kullanılabilecek?

Amazon Türkiye’de alışveriş yaparken kredi kartlarını, banka kartlarını ve taksit seçeneklerini kullanabiliyorsunuz. Bir seferde tamamını ödemek yerine taksitlendirme seçeneğini kullanırsanız 2, 3 ve 6 ay olarak eşit taksitler halinde ödeyebiliyorsunuz.

Kargo Gönderimi ve Teslimat Şekilleri Nelerdir?

Sipariş verdiğiniz ürünlerinizin tutarı, pazar yeri siparişleri ve adresinizin nerede olduğuna bağlı olarak Standart Teslimat ve Ekspres Teslimat olmak üzere 2 seçenekten birini tercih edebiliyorsunuz. Bu seçenekler arasında sadece hız farklı söz konusudur. Standart Teslimat seçeneğinde 100 TL altı alışverişlerde teslimat başına 4,90 öderken, 100 TL üstü alışverişlerde ücretsiz olarak yararlanabiliyorsunuz. Ekspres Teslimatta ise minimum sipariş tutarına bakılmadan 7,90 TL ödüyorsunuz. Ancak 31 Aralık 2018 tarihine kadar geçerli olmak üzere, bazı ürünlerde minimum sipariş tutarı 50 TL’ye çekilmiştir. Amazon Türkiye için bazı ürünlerde ise herhangi gibi bir minimum sipariş tutarı gerekmeden “Kargo BEDAVA” ibaresini gördüğünüz ürünlerde ücretsiz kargodan yararlanabiliyorsunuz. Amazon Türkiye standart gönderimler için MNG Kargo ile ekspres gönderimler için ise AGT ile anlaşma sağlamış durumda.

Amazon Türkiye’de Satış Yapmak

Eğer satıcı iseniz ve daha geniş kitlelere ulaşmak istiyorsanız Amazon’da Satıcı Hesabı açabiliyorsunuz. Amazon Satıcı  Hesabı için Aylık Üyelik Ücreti ve Satış Hizmet Bedeli olmak üzere 2 adet gelir modelini hedeflemektedir. Aylık Üyelik Ücreti 99 TL’dir. Satış Hizmet Bedeli ise satıcıların sattığı her ürün başına, kategoriye göre değişen oranlarda ücretlendirilmektedir.

Site Footer