Facebook App ID is missing!

Alerjenleri Ortadan Kaldırın

Astım ve alerji rahatsızlığı olanlar için yaşadıkları ortamdaki havanın temizliği büyük önem taşıyor. Bu noktada özellikle yaşanılan iç mekânlardaki havanın temizliğini sağlamak adına uygun elektrik süpürgeleri tercih edilmesi gerekiyor. Electrolux, Eylül ayı itibariyle elektrikli süpürgeler için getirilen enerji etiketi uygulaması kapsamında sunduğu Eco Force serisi ürünleriyle A sınıfı toz filtrelemeyi garanti ediyor. Electrolux bu kapsamda hem Alllergy Plus hem de Hygiene Filter özelliğine sahip ürünleriyle de dikkat çekiyor.

A sınıfı filtreleme sayesinde alerjenlerle savaşın

Elektrikli süpürge ile temizlik yapılırken oluşturulan hava akımıyla tozların yakalanması sağlanıyor. Bir elektrikli süpürgenin ideal ve sağlıklı bir temizlik için bu yakalanan havayı dışarı atarken mümkün olduğu kadar az toz yayması gerekiyor. Bu kapsamda maksimum hava temizliği için toz/hava filtreleme emisyon sınıfı A olan elektrikli süpürgeler öneriliyor. Özellikle alerjik bünyeler için yüksek performanslı hijyen filtresine sahip bir elektrikli süpürge seçilmesi gerekiyor.

Allergy Plus Filter (Yüksek Verimlilikli Hava Partikül Filtresi), küçük partiküllerin kaçmasına izin vermeyecek şekilde hava geçirmez olduğundan alerji ve astım belirtilerini tetikleyen polen ve toz akarı dışkısı gibi ince parçaları filtreleme imkanı sunuyor. Hygiene filter ise bu partiküllerin % 99,95’ini filtreliyor, filtre derecesi büyüdükçe daha fazla partikül filtrelenebiliyor.

Alerjiye karşı uygun aksesuarlar

Özellikle alerji rahatsızlığı olan ve evinde hayvan besleyenler için ise turbo başlıklar, kanepe ve halı gibi sert zeminlerin arasında gizlenmiş tüyleri/döküntüleri rahatlıkla almanızı sağlıyor.

Alerjik bünyeler için elektrikli süpürgelerin toz torbası temizliği de önemli bir kriter oluyor. Bu noktada süpürme işlemi tamamlandıktan sonra temizlemeye ihtiyaç duymadan içi dolan toz torbasının çöpe atılabilmesi önem kazanıyor. Böylece temizleme ile uğraşırken etrafa dağılabilecek toz ve akarlar rahatlıkla uzaklaştırılabiliyor. Electrolux’ün elektrik süpürgelerinde bulunan Sbag toz torbası havayı dışarı vermeden sadece ipini çekerek hiç toza dokunmadan alma imkanı sunuyor.

Türkiye’nin 4 kategoride ilk A sınıfı performanslı süpürgesi: ZUOQUATTRO

Electrolux’ün UltraOne ZUOQUATTRO elektrikli süpürgesi, halı ve sert zeminde toz toplama, filtreleme ve enerji tüketimi olmak üzere 4 kategoride Türkiye’nin ilk A sınıfı performanslı süpürgesi olarak dikkat çekiyor. UltraOne ZUOQUATTRO, AeroPro Extreme PowerPro elektrikli turbo başlığı ve artırılmış emiş alanı ile halıları tarayarak tüm saç, tüy, kalıntı ve tozları hızlıca derinlemesine temizleyerek alerjenlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı oluyor. AllergyPlus çıkış filtresi ile de temizlik esnasında odanın mevcut havasından neredeyse daha temiz bir hava bırakıyor.

~dont display~

Site Footer