Facebook App ID is missing!

Akşam Yemeği İçin İpuçları

Uzun zamandır gelmesini hevesle beklediğiniz biri ya da birileri akşam yemeğine size gelmeye karar verdi. “Tüm hazırlıklar tamam” deseniz de, aşağıdaki başlıkları okumak sizi birçok zorlu durumdan kurtarabilir, ya da daha havalı bir akşam yemeği düzenlemenizi sağlayabilir.

Karabiber

Masa örtüsünün matlaşmış görüntüsünü ortadan kaldırıp, daha parlak renklere sahip bir masa örtüsü isterseniz, çözüm yolu iki tanedir; Yeni bir masa örtüsü almak ya da karabiber kullanarak eski masa örtüsünün parlamasını sağlamak. Masa örtüsünü yıkayacağınız zaman, makineye bir çorba kaşığı karabiber eklerseniz, birkaç yıkama sonrasında masa örtüsünün parlamaya ve eski günlerine dönmeye başladığına şahit olacaksınız.

Ketçap

Gümüş parlatmanın kolay ve ucuz yollarından biri, ketçap kullanmaktır. Herhangi bir gümüş eşyayı ketçap sürdüğünüz bir fırça ile fırçaladığınızda, gümüşün eskiye göre çok daha parlak olduğunu göreceksiniz.

Havlu

Akşam yemeğinde şarap içmeye karar verdiyseniz ve satın aldığınız şarabın mantarı Çin’den gelmişse, büyük ihtimalle sizi bir sürpriz bekliyor; mantarın açılmaması. Eğer böyle bir durumla karşılaşıp, şişenin mantarını çıkaramazsanız, mantarı zorlamayı bırakıp bir havlu bulun. Ardından havluyu sıcak su ile ıslatın. İyice ıslanan ve ısınan havlu ile şarabın etrafını sarıp bir süre bekleyin. Mantarın çok daha kolay bir şekilde çıktığını göreceksiniz.

Spagetti

Annenizin evinde “kıymalı makarna” adı ile; restoranlarda ise “Spaghetti Bolognaise” adı ile yediğiniz ve adına göre fiyatı değişen bir yemeği, romantizmin doruklarında olmasını beklediğiniz bir akşamda eşinizin önüne koymanız doğru olmayacaktır. Bunun yerine spagettiyi “Mum” olarak kullanabilir, değişik ve güzel bir görüntü oluşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey, yanmakta olan mumun ip kısmına bir tane spagetti batırmak olacaktır. Bu işlem sorasında spagetti de mum ipi gibi yanmaya başlayacaktır.

Buz

Romantik bir akşam yemeği sonrası karşılaşacağınız mutlak sorunlardan biri, akmış olan mumlardır. Eğer bu durumla karşılaşırsanız, ikinci romantik yemeği deplasmanda yemenin yollarını aramak yerine, bir miktar buzu bir poşete koyup mumun döküldüğü bölgeye bırakın. İyice soğuyup sertleşen mum kolayca çıkacaktır.

Site Footer

%d bloggers like this: