Facebook App ID is missing!

Açık Safari Sekmelerini Senkronize Edin

iCloud Tabs bir süredir kullanımda ve iOS 6 ya da sonraki sürümler ve OS X Mountain Lion ya da sonraki sürümlerde çalışıyor. Bu özelliği şimdiye kadar pek kullanmayanlar ya da son zamanlarda diğer tarayıcı uygulamalarında takılanlar aslında çok şey kaçırıyor olabilirler. İşte bu özelliği nasıl açabileceğinizin, onu nerede bulabileceğinizin ve ondan nasıl yararlanabileceğinizin yolları:

Esasında, iCloud Tabs’i kullanmak istediğiniz bütün cihazlarınızda ihtiyacınız olan tek şey iCloud’ta oturum açmış olmanız. iOS içinde Safari seçeneğinin işaretlenmiş olduğundan emin olmak için Ayarlar uygulamasına ulaşın ve iCloud’u seçin. Bu yerel tarayıcınıza, aynı iCloud hesabına bağlı diğer cihazlar ve bilgisayarlara erişme izni verecektir.

Mac üzerinde, Apple menüsünü açın, Sistem Tercihleri’ni seçin ve iCloud dialog’ta Safari seçeneğinin işaretlenmiş olduğundan emin olun. Aynı hesapta oturum açmış olduğunuz ve Safari kullandığınız sürece, örneğin tabletinizde okumaya başladığınız bir metne ekstra hiçbir işlem yapmadan dizüstü bilgisayarınızdan okumaya devam edebilirsiniz. Bir cihaz üzerindeki bir sekmeyi kapatmanın diğer bütün cihazlarda da kapatmak anlamına geleceğini de unutmamalısınız.

Bir mobil cihazda ya da Safari’nin masaüstü versiyonda da olsanız, açık iCloud Tabs’inizi görmek için Tabs simgesine (iki katmanlı diktörtgen) dokunun ve gerekiyorsa aşağı doğru kaydırın. Yeni Handoff özelliği de buna benzer bir biçimde çalışabilir, fakat iCloud Tabs yine de bir cihazda yaptığınız şeye başka bir cihazda devam etmeyi son derece işlevselleştiren bir araç.

Site Footer

%d bloggers like this: