Facebook App ID is missing!

Acer’dan 15 inçlik Chromebook

Chromebook modelleri genelde piyasadaki netbook boşluğunu dolduran küçük boyutlu bilgisayarlardır. Google tarafından geliştirilen Chrome OS ile donatılmış olan Chromebook dizüstü bilgisayarlar 11 ve 13 inç ekranlara sahip, hafif ve taşınması oldukça kolay bilgisayarlar olarak tanımlanmıştı. Ancak Acer farklı bir çalışma yapmış ve 15.6 inç boyutunda ekrana sahip ilk Chromebook ile karşımıza çıkıyor.

Cihazın 2 farklı donanım seçeneği mevcut. Ucuz olan model (ABD satış fiyatı 249 Dolar olarak belirlenmiş) Intel Celeron işlemci, 1360×768 piksel çözünürlük, 2GB Ram ve 16GB SSD dahili depolama özelliklerine sahipken, henüz fiyatı kesinleşmeyen üst model ise Intel Core i3 işlemci, 4GB Ram, 1080p ekran çözünürlüğü ve 32GB SSD ile donatılmış olarak geliyor.

Her iki modelde de USB 3.0 ve bluetooth 4.0 özellikleri standart olarak sunulmakta. 8 saate kadar kullanım süresine sahip olan yeni Acer Chromebook modelleri, yüksek çözünürlüklü ve büyük ekranlarına rağmen başarılı kullanım süreleri ile de dikkat çekiyorlar. 2.2 kg ağırlığı ile birçok dizüstü bilgisayardan hafif olmasına rağmen, Chromebook modellerine göre ağır sayılabilecek bir cihaz olan yeni Chromebook, yine de taşınabilirlik sınırları içerisinde kalıyor.

CES 2015 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda tanıtılmasına rağmen, piyasaya ne zaman çıkacağı henüz kesinleşmemiş olan büyük ekranlı Acer Chromebook, beraberinde bazı soruları da getiriyor. Bugüne kadar Chromebook modelleri taşınabilirlikleri ve uygun fiyatlı olmaları (Pixel modeli hariç) ile öne çıkan bilgisayarlar olmuşken, Acer bu kuralları esnetme yönünde hareket etmeyi seçmiş. Bu seçimin sonuçlarını ise, çok geçmeden hep birlikte göreceğiz.

Site Footer

%d bloggers like this: