Facebook App ID is missing!

Abbas Kiarostami’nin Eserleri Türkiye’de Canon İle Canlanıyor

Dünyaca ünlü İranlı sanatçı Abbas Kiarostami, görüntüleme cihazlarında dünya lideri Canon sponsorluğunda Türkiye’deki en kapsamlı sergisini açıyor. Abbas Kiarostami’nin Canon EOS 5D Mark III ile çektiği 43 fotoğraf, 9-10 Ocak tarihlerinde Ankara CerModern’de sanatseverlerle buluşuyor.

İran sinemasının popülerliğini en çok borçlu olduğu yönetmen olan Abbas Kiarostami, özellikle Köker Üçlemesi, Kirazın Tadı ve Rüzgar Bizi Sürükleyecek filmleriyle dikkat çekiyor. İran yeni akım sinemasının öncüsü olarak kabul edilen Kiarostami, çoğunlukla senarist, kurgu sorumlusu ve yönetmen olarak bilinse de şair, fotoğrafçı ve ressam kimliğiyle de önemli başarılara imza atmış bir isim.

Kiarostami fotoğrafın önemini, Tek bir fotoğraf bir filmin sebebi olabilir. Sinemanın başladığı yer işte tam orasıdır, tek bir fotoğrafsözüyle vurguluyor. Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye, Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan ve Akira Kurosawa Ödülü gibi birçok ödül alan Kiarostami, sanatını şiir, set tasarımı, resim ya da fotoğraf ile ifade eden sayılı yeteneklerden biri olarak biliniyor. Kiarostami’nin sergisi, kar manzaraları, yol ve ağaç fotoğraflarıyla otomobilden çekilen görüntülerden oluşuyor.

CerModern’de sergilenecek büyük ölçekli 43 fotoğraf çalışmasının yanısıra, sergi alanı içerisinde oluşturulan sinema salonunda sanatçının video işleri de izlenebilecek. Abbas Kiarostami eserleri, en üst seviyede görüntü kalitesi ve renk yönetimi sunan Canon sponsorluğunda sergileniyor. Abbas Kiarostami’nin fotoğraflarına hayat veren Canon imagePROGRAF serisi iPF 9100 yazıcı, geniş formatlı serisinin tamamında tek bir mürekkep türü ve baskı devam ederken değiştirilen (hot swap) mürekkep teknolojisini kulllanan tek marka olarak büyük kolaylık sağlıyor. Mürekkep seti daha geniş bir renk gamı, ifade gücü daha yüksek siyah renkler, çizilmeye karşı daha fazla dayanıklılık ve daha dengeli renk dağılımı ile en üst düzeyde görüntü kalitesi ve cihazlar arasında mutlak tutarlılıkta baskıya olanak tanıyor.

~dont display~

Site Footer