Facebook App ID is missing!

8K Çözünürlüklü Kamera ile Tanışın!

Son kullanıcı tarafında 4K video özelliğini yeni yeni görmeye başlasak da profesyonel tarafta işler daha hızlı ilerliyor. Zira RED, yeni silahını da tanıttı. Silah derken cihaz gerçekten “Weapon” ismine de sahip. Weapon yeni model tasarıma ve gövdeye sahip ayrıca markanın en güncel 8K sensörünü barındırıyor.

Cihazın gövdesi magnezyum alaşımlı veya karbon fiber olarak üretilecek. Ayrıca bu modelde 6K Dragon kullanıcılarına sensör güncelleme şansı da sunulmuş. Bu sensör şu anki haliyle eski Dragon sensöründen ve Vista Vision formatından daha geniş bir yapıda. Sensör 1.896:1 yani 8192×4320 piksel boyutunda tam 60 kareye kadar kayıt yapabiliyor.

Ayrıca çekim boyutu 2.40:1’a düşürüldüğünde kare ayısı 75 kareye kadar ulaşabiliyor. Cihazın fiyatı 20 bin USD olarak belirlenmiş eski kullanıcılarda sensör güncellemesi için 10 bin USD ödemek zorunda. Cihaz, Haziran ayıyla birlikte satışa çıkacak, sensör güncelleme ise bu yılın sonunda kullanıcılara sunulacak. Ürünle ilgili videoya haberin devamında göz atabilirsiniz.

Site Footer