Facebook App ID is missing!

8.1’de Wi-Fi Şifrenizi Nasıl Bulursunuz?

Evinize gelen bir arkadaşınız Wi-Fi bağlantınızı kulanmak istediğinde, çok uzun bir süredir otomatik olarak bağlı olduğunuz internetinizin şifresinin ne olduğunu hatırlamıyor olabilirsiniz, ki bunun için de kendinizi suçlamamalısınız. Zira, insan unutan bir varlıktır ve hafızasının da belirli sınırları vardır. Eğer bir Windows 8.1 kullanıcısıysanız, internet şifrenize dizüstü ya da masaüstü bilgisayarınız üzerinden bakmak aslında yalnızca birkaç tık gerektiren bir işlem. Fakat, yine de birçok kullanıcı daha önceki Windows sürümlerinden biraz daha farklılık gösteren bu işleme halen oldukça yabancı. İşte Windows 8.1’de Wi-Fi şifrenizi görmenin yolu:

İlk önce yapmanız gerekn şey Kontrol Paneli’ni açmak, ki bu da herhangi bir File Explorer penceresi (en üstte bulunan açılır kapanır kısayol) ya da Charms çubuğu (Ayarlar ve ardından Kontrol Paneli) üzerinden son derece basit bir biçimde yapılabilen bir işlem. Daha sonra, Ağ ve Intenet’i ardından Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni seçin. Evinizde kullandığınız Wi-Fi bağlantısının adının üzerine tıklayın (ki bu esnada ona bağlı olmanız gerekiyor), ardından açılan diyalog balonundaki Kablosuz Özellikler tuşuna tıklayın.

Bunu yapmanızın ardından bir diğer diyalog balonu açıldığında, Güvenlik sekmesini açın ve şifrenizi nihayetinde görebilmek için Karakterleri Göster kutusunu işaretleyin (bunu görebilmek için cihazınızın yönetici ayrıcalıklarına ihtiyacınız olacak). Artık şifrenizi, evinize gelen arkadaşlarınızla ve aile üyelerinizle paylaşmaya hazırsınız ve karşılıklı oturup sohbet etmeye devam etmek yerine, karşılıklı internete bağlı olmanın tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Site Footer

%d bloggers like this: