Facebook App ID is missing!

4K Destekli Samsung NX1

Tüketici elektroniğinin her alanına giriş yapan ve bu alanların neredeyse tamamında pazar liderliği için mücadele eden Samsung, NX1 modeli ile Ultra HD çözünürlükte video çekimi yapabilen makinelere rakip oldu.​

28.2 megapiksel çözünürlükte APS-C CMOS sensör, saniyede 15 poz devamlı çekim, 3 inç Super Amoled ekran ve 1366×768 piksel çözünürlüğe sahip kadrajıyla dikkat çeken Samsung NX1, piyasadaki rakiplerine ter döktürecek cinsten bir makine olmuş.

Tüm bu özelliklerine ek olarak, NFC ve Wi-Fi gibi bağlantı türlerini de destekleyen NX1, Samsung’un geliştirdiği 205 Faz Algılamalı Oto Fokus sistemini kullanan ilk makine olma özelliğini de beraberinde getiriyor. Her ne kadar bir fotoğraf makinesi olsa da, 4K çözünürlükte video kaydı gerçekleştirebiliyor olması Samsung NX1’in bir fotoğraf makinesinden çok, bir kamera olarak kullanılmasına neden olabilir.

Bu duruma örnek oluşturabilecek bir haber, Amerikalı oyuncu ve yönetmen Josepgh Gordon-Levitt kanadından geldi. Bir miktar reklam kokan bu habere göre, Levitt’in sıradaki filmi olan In a City’nin çekimleri Samsung NX1 ile gerçekleştirilecekmiş ve film öncelik Samsung’un sosyal medya hesaplarından yayınlanacakmış.

Site Footer

%d bloggers like this: