Facebook App ID is missing!

2019’da Çıkacak Olan ve Oyun Severlerin İlgisini Çekebilecek Yeni Oyunlar

Oyun severler olarak yeni serilerini beklediğimiz oyunların haricinde bir de bu yıl çıkacak ve çıkmış olan yeni oyunları da merak ediyoruz. Biz de ufak bir derleme yapmak istedik.

Far Cry New Dawn

xbox one oyun

Bu yılın başlarında efsane serilerin devamlarının geldiğini gördük bunlardan en çok ses getiren şüphesiz ki Far Cry New Dawn oldu. Uzun bir süredir Far Cry severleri bekletiyordu ve 15 Şubat’ta geldi. Minimum sistem özelliklerinde büyük bir değişiklik olmadı. Oyunu oynayabilmek için NVIDIA GeForce GTX 670 (2GB) veya AMD Radeon R9 270X (2GB) ekran kartları yeterli oluyor tabi buna ek olarak i5 2400 işlemci ayarında bir işlemci ve 8 GB ram de yine oyun için minimum değerleri kapsıyor bu önceki serilerin istediği sistem özelliklerinden pek de yukarıda sayılmaz.

WarCraft 3 Reforged

pc oyun

Uzun süredir WarCraft 3’te yeni hikâye bekleyen Warcraft hayranları ki ben de uzun süre bekledim 2019 yılı başında oyuna kavuştuk. Henüz oynamamış olanlar için çok da spoiler vermek istemiyorum. Oynanış mekaniklerinde herhangi bir değişiklik olmadığını söylemek yeterli olacaktır. Fakat farklı bir senaryo yaşattığını eklemem gerekir. Sistem özellikleri kısmında bir değişiklik yok aynı sisteminiz ile akıcı bir şekilde oynayabilirsiniz.  

Days Gone

tek oyunculu oyun

Day Gone, Playstation da oynayabileceğiniz farklı bir bir hayatta kalma oyunu. Grafik kısmında çok ciddi şeyler olmasa da hikâye ve macera bölümler arası geçişte alışıldık zombi ve hayatta kalma oyunlarının bir tık önüne geçiyor. Oyunda sadece insan, zombi değil aynı zamanda araç kullanımı ve hayvanların da aktif olarak kullanılabilindiğini görüyoruz.

Sekiro Shadow Die Twice

konsol oyunu

Uzak doğu kültürünü mistik bir hava ile yaşamak için tercih edilebilecek bir oyun. Boş zamanlarınızda başından kalkmadan oynatacak türde bir dinamik ve hikâye akışına sahip. PS4, Xbox ve PC gibi 3 farklı cihazda oynayabilme imkânının olacağını bilmek de ayrı bir keyif veriyor.

Anthem

rol yapma oyunu

Anthem aslında bakıldığı zaman mekanikleri şu anki oyunlardan çok da uzak bir oyun değil. Fakat oyun içindeki akış ve hikâye sizi etkileyebilir. Aynı zamanda robotların içerisine giren insanlar ve farklı canlı türleri ile savaşmak oldukça farklı bir fikir. Biraz İronman havası sezebileceğiniz türden bir macera.

The Division 2

fps oyun

Çıkar çıkmaz Twich dünyasında da vazgeçilmez oldu. Grafikler ve mekaniklerde olağan üstü değişiklikler var ve oyunu oynarken yaşıyor gibi hissedebiliyorsunuz. Ne yavaş ne de hızlı diyebileceğim mekanikleri var bu da sizi ne oldu hemen bitti veya ne bu ya çok yavaş akıyor demekten kurtarıyor.

The Last Of Us: Part 2

ps4 oyun

Sadece PS4 de oynanabiliyor olması beni üzen nadir oyunlardan biri. Grafik ve farklı savaş mekanikleri ile iyi bir hayatta kalma oyunu olduğu söylenebilir. Oynadıkça bağımlılık yaptığını düşündüğüm bir oyunun 2 part’ı açıkçası beni doyurmadı ve şimdiden 3 bekliyorum.

Apex Legends

online oyun

Tabi online oyun dünyasını derinden sarsan bir oyunu da atlamak olmazdı. 2019’un ve öyle gözüküyor ki uzun vadede piyasa büyük bir etki yaratacak Apex Legends. Yapımcıları bile oyunun bu kısa sürede popüler olacağını düşünmemişti. Oyunun mekanikleri Titanfall ile aynı hatta herolar bile çok benzer. Zaten aynı kişiler kodladığı için çok da şaşırmamak gerek fakat Titanfall ücretliydi. Apex Legends; ücretsiz, yeni olmasına rağmen senkron sorunları çok az olan online oyunlardan biri oldu bunu da daha önce mekaniklerinin Titanfall’da fazlasıyla düzeltilmesinden kaynaklıyor. Online FPS oyun severlerin en az bir kez oynaması gereken oyunlardan biri olarak görüyorum. Kim bilir belki de Pubg gibi sevdiğimiz bir oyundaki bug sorunlarının çözümü için de iyi bir tehdit olabilir.

Site Footer