Facebook App ID is missing!

20 Dolarlık Telefon

Günümüz teknoloji dünyasında telefonların yeri giderek azalmakta. Akıllı telefonlarla birlikte pabuçları dama atılan telefon modelleri, gelişmekte olan ve yeterli internet alt yapılarına sahip ülkeler tarafından halen tercih edilmekte. Nokia’yı satın almasının ardından bu pazardan vazgeçmeyen Microsoft, akıllı telefonlardan hoşlanmayanlar kullanıcıları da düşünmüş. Teknolojiyle arası iyi olmayan kullanıcılar için seçenekler azalırken, Microsoft doğru hamleyi yapmışa benziyor.

Akıllı özelliklere sahip olmayan, safkan telefon Yeni Nokia 105, 2013’de piyasaya sürülen Nokia 105’in yerini alacak. 2013’de piyasaya çıktığında dakikada 100 ünite satmayı başaran model, yenilenen tasarımı ve özellikleriyle bu başarıyı daha da ileri taşımayı hedefliyor.

Küçük boyutlarıyla ve rahat kullanımıyla zaten başarılı bir ürün olan Nokia 105, küçük değişimlere uğramış. Bir önceki modele göre daha ergonomik tasarıma kavuşan telefon, daha rahat kullanım sunarken, ürünün renk yelpazesi de zenginleşecek.  İçerisinde 2.000 kontağı depolama kapasitesine sahip olan yeni Nokia 105, 800mAh kapasiteli bataryayla gelecek. 15 saat kesintisiz konuşma süresi sunan batarya 35 gün bekleme süresine sahip. Ayrıca modelin çift SIM kart desteğine sahip versiyonu da piyasaya çıkacak.

Nokia 105’in LCD teknolojisiyle üretile ekranı 1.45 inç boyutlarında. Snake Xenzia ve Bubble Bash 2 oyunlarının yüklü olduğu yeni Nokia 105, Series 30+ işletim sistemini kullanıyor. Dahili radyo ve fenerle gelen Yeni Nokia 105, 20 dolar fiyat etiketine sahip olacak. 20 dolarlık satış fiyatı maalesef ki, ülkelerin vergi ve harçlarına göre değişim gösterebilecek. Maalesef Türkiye’deki yüksek vergilere göre telefonun Türkiye satış rakamının 150-200 TL arasında olacağını tahmin ediyoruz.

Site Footer

%d bloggers like this: