Facebook App ID is missing!

129.000 Dolarlık PS4

Sony’nin lider konumda bulunduğu alanlardan biri olan oyun konsolları, firma sayesinde ilginç haberlere konu oluyor. Sony tarafından 1994 yılında piyasaya sürülen ilk Playstation modeli ile oyun konsolları alanında devrim yaratan firma, geçtiğimiz sene itibariyle PlayStation 4 ile oyun konsolları konusundaki yeteneklerini bir kez daha gözler önüne serdi. Ancak, bununla yetinmeyen Sony, PlayStation’ın 20. yılına özel, gri renkte bir PlayStation 4’ü piyasaya sürdü.

Gri renkli (ilk PlayStation griydi) PlayStation 4’ten 12.300 adet üreten firma, bu ürünlerin her birine 00001’den başlayan bir sıra numarası verdi. Firma, bu konsolların en değerlisi durumunda olan 00001 numaralı PlayStation 4’ü Yahoo’nun Japonya pazaryeri sitesinde açık artırmaya çıkardı ve bir oyunsever bu cihaza tam 15 milyon Japon Yeni ödedi. Yaklaşık olarak 129.000 Dolara satılmış olan cihaz, Sony yetkililerini bile şaşırtan bir talep ve fiyatla karşılaştı.

Firma yetkilileri, 20. yıl anısına tasarlanıp üretilen tüm PlayStation modellerinden elde edilen gelirin Japonya’daki çocukları koruma amacıyla harcanacağını belirtiyorlar.

Ocak ayının ilk günlerinde, Sony tarafından yapılan açıklamaya göre PlayStation satışları 19 milyona yaklaşmış durumda. Tabii bu rakama gri olanlar dahil değil.

Site Footer

%d bloggers like this: