Facebook App ID is missing!

10 TL’nin Altında Pratik Mutfak Gereçleri!

Özellikle son dönemlerde çok revaçta ve çeşitleri de gün geçtikçe çoğalıyor; Bazı pratik mutfak gereçleri gerçekten çok kullanışlı, bazıları ise neredeyse tek kullanımlık. Bir de tabi astarı yüzünden pahalı ürünler var, örneğin 300 liraya sebze meyve kurutucu alabilirsiniz ama hayatınız boyunca 300 lira ederinde sebze/meyve kurutacağınıza gerçekten inanıyor musunuz?

Pratik Mutfak Gereçleri

Adı üstünde ‘pratik’ diyorsak hem gerçekten kullanışlı hem de bütçeye uygun olmalı. Yani, sırf ilgi çekici değişik bir tasarım diye sürekli gereksiz para harcamanın bir manası yok. İşte, 10 TL’nin altındaki pratik mutfak gereçleri listesi…

Çoklu Doğrama Makası

Çoklu doğrama makası sayesinde, doğradığınız malzemeyi tek seferde 5 parçaya bölebiliyorsunuz. Kullanışlı olduğu kadar zamandan da tasarruf etmenizi sağlayan bir ürün. Eşit parçalara böldüğünden dolayı yemeklerinizde tat farkı da yaratacak olan çoklu doğrama makası, ağırlıklı olarak sebze ve salata doğramak için kullanılıyor. Fiyatı da oldukça ucuz, görsele tıklayarak 5 tl’nin bile altında olan modellere ulaşabilirsiniz.

pratik mutfak gereçleri 1

Poşet Kapatıcı

Pille çalışan bu basit ama kullanışlı aletin çalışma prensibi tamamen ısı vermek üzerine. Ambalajlı ve poşetli ürünlerinizi ısı yardımıyla yeniden pakedine mühürlüyor ve bozulmasını engelliyor. Poşetli gıdaları korumak için ideal bir çözüm olan poşet kapatıcı, 10 TL’nin altında olup da size uzun vadede bu kadar büyük tasarruf sağlayabilecek tek ürün. Tam performans almak için kullanmadan önce 5 saniye kadar makinenin ısınmasını beklemeyi unutmayın.

Dublör Yumurta!

Dublör yumurta gerçekten büyük bir soruna gelmiş basit bir çözüm olarak en sevilen mutfak gereçlerinden biri. Yumurta haşlarken, yok 6 dakika rafadan, yok 3 dakika kafadan, böyle şeyleri ezberlemekle hiç uğraşmayın. Ezberleseniz bile zaten bu yöntem tutmayabiliyor. En güzeli; yumurtayı haşladığınız kaba, atın bir tane dublör yumurta bitsin gitsin! Pişme aşamalarını dublör yumurta sayesinde takip ederek, ne kadar istiyorsanız o kadar pişirin.

pratik mutfak gereçleri 30

 

 

Avuç İçi Sarımsak Rondosu

Sarımsağı soyacaksın, sonra ezeceksin, sonra dikey dilimleyeceksin de bir de sonra ince ince dilimleyeceksin. Bu işkenceleri çekmeyeyim desen de koca koca rondolarla uğraşacaksın. En mantıklısı bu avuç içi sarımsak rondosu, her mutfakta bu aletten bir tane olması gerek. Sadece sarımsak için değil bir sürü malzeme için de kullanabilirsiniz.

pratik mutfak gereçleri 50

Mısır Ayıklama Aleti

Sırf kolay diye o sağlıksız konserve mısıra mahkum kalmanıza lüzum yok. Bilgisayar faresine benzeyen bu mısır ayıklama aletini sertçe bastırarak mısırın üzerinde gezdirdiğinizde, mısır taneleri koçanından kopar ve ayıklama aletinin haznesine dolar. Ayıklama işleminiz bittikten sonra mısırı istediğiniz yere kolayca boşaltabilirsiniz. Fiyatı 4 TL civarında seyreder.

pratik mutfak gereçleri 80

 

Süt Taşırmaz

Gerek tatlılar için gerek çocuklar için aile evlerinde bol bol süt kaynatılır ve en sık görülen kazalardan biri, süt taşmasıdır. Ocaktan iki dakika göz ayırdınız mı? Hop! Geçmiş olsun…

Tencereye bir adet süt taşırmaz atarak süt kaynatırsanız, herhangi bir taşma durumunu önceden sezen bu garip alet alarm maiyetinde öterek sizi bilgilendirir. Böylece basit bir teknolojiyle, olası kazalara engel olabilirsiniz.

pratik mutfak gereçleri 60

Deterjan Hazneli Bulaşık Fırçası

Deterjan haznesine deterjan doldurduktan sonra bulaşıklarınızı rahatça temizleyebilirsiniz. Oldukça kullanışlı ve basit bir tasarımdır. Deterjan hazneli bulaşık fırçası, deterjanda tasarruf etmenizi de sağlar. Böylece, ellerinizi direk deterjana bulaştırmak zorunda kalmayacağınız için, elleriniz kurumaz ya da çatlamaz.

pratik mutfak gereçleri 70

Doğrama Aparatı

Soğan gibi sert ve kokulu sebzeleri doğramak için birebirdir. Doğrama aparatı, halk arasında tutucu ve dilimleyici olarak da bilinir. Yiyecekleri doğrarken bu küçük ve ucuz aparatı kullandığınız takdirde: Sıkça yaşanan el doğrama kazalarından kurtulursunuz, doğradığınız malzemelerin kokusununun elinize geçmesini engellersiniz ve yiyecekleri eşit parçalar halinde dilimleyebilirsiniz. Doğrama aparatı fiyatları, kalitesine göre değişkenlik gösterse de 10 TL’nin altında rahatça bulunabilir.

 

pratik mutfak gereçleri 20

Site Footer

%d bloggers like this: