BİSKÜVİ NEDİR?

Bu yiyecek, pek çok tatlının mucidi olan Fransızların kendine has tatlılarından biridir. Zaman içinde tüm dünyaya yayılmış bu harika lezzet çocuk besinlerinden yetişkinlerin öğün arası atıştırmalarına ve hatta diyet yapanlar için olan seçeneklerine kadar geniş yelpazede bir lezzettir. Pek çok tatlıda olduğu gibi bisküvide de tahıl unu, yağ, şeker, tuz, süt gibi temel tatlı yapım malzemeleri bulunmaktadır.

Çeşitleri saymakla bitmez desek, abartmış olmayız. İnsanların damak tadına ve tercihlerine göre şekerli, tuzlu, meyveli, üzümlü, fındıklı, cevizli, kakao katkılı ve türlü başka seçenekle hazırlanıp yenmeye ve tüketilmeye hazır halde sunulmaktadır. Ayrıca çabuk bozulmaması, uzun süre dayanması, farklı lezzet seçenekleri sunması da bu tatlıyı çok tercih edilen lezzetler arasında yıllardır zirvelerde tutmaktadır.

Ülker, Eti , Torku, Hipp, Dr Oetker, MvVities, Schar marka bisküviler, en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde satılmaktadır.

Bisküvinin tarihi geçmişi ve tüketimi nedir?

Türkiye bu muhteşem lezzetle 1924 yılında tanıştı. Devam eden yıllar için bu tatlının üretimi ve tüketimi zirve yapmış, adeta günlük tüketilen bir ürün haline gelmiştir. Kimi zamanlarda günlük üretim 600-700 ton civarındadır. Tatlı segmentinde bir ürün için bu muazzam bir rakamdır. Dünyanın hemen hemen neresine giderseniz gidin bu tatlıyı tüketmeyen bir ülkeye, topluma rastlamanız mümkün değildir. Ucuz olması, bulunmasının kolay olması, ürün çeşitliliği, her damak tadına hitap eden lezzetleri sunması gibi nedenlerden dolayı bisküvi belki de en çok tüketilen yiyecek-tatlı ürünlerinden biri olarak dünyada bilinen bir lezzet ve üründür.

En çok tüketilen bisküvili ürün çeşitleri nelerdir?

Bu yiyecek, tek başına tüketilen bir ürün olmakta birlikte çayın, kahvenin yanında aperatif olarak da tüketilmektedir hatta öğün aralarında da sıkça tercih edilir. Bunun yanında pasta, kek ve pudingle birlikte keyifle yapılıp tüketilen ürünlerdir. Bisküvi pastası alternatif bir pasta türü olarak çok sevilen ve tüketilen bir üründür. Bu tatlı ile yapılan türlü tarif mevcuttur. Ev hanımları ve tatlı sektörü bu tatlıyı, gerek direkt ham haliyle gerek çeşitli pasta, kek, puding tariflerinde sıkça kullanmaktadır.

KRAKER NEDİR?

Bu kelime, Fransızca kökenli bir kelime olup, Türkçe karşılığı tuzlu bisküvidir. Bu yiyecekler, bazı çeşitlere ayrılır. B grubu vitaminleri ve fosfor içerirler. Besin değeri olarak, yağ, karbonhidrat ve tuz içeriği de yüksektir, fakat az yağlı ve az tuzlu olanları da mevcuttur. Diyet yapan kişiler de bazen bu besini tüketebilirler. Kraker diyeti, az yağlı ve tuzsuz krakerlerle yapılan bir çeşit diyettir. Eti, Ülker, Torku, Panealba, Arı, Uno, Twitto marka ürünler, toptan ve perakende olarak, en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde mevcuttur. Ayrıca, ‘fiyat alarmları’ butonunu aktifleştirerek, satın almak istediğiniz üründe indirim olduğunda, haberdar olabilirsiniz.

Ürün çeşitleri nelerdir?

Ürün çeşitleri olarak peynirli, baharatlı, acılı, çavdarlı, susamlı, haşhaşlı, ballı ürünleri sayabiliriz. İsteğe göre daha pek çok türde çeşnili kraker yapımı da vardır. Bunların yanı sıra Azerbaycan usulü kraker, çubuk, çeşnili çubuk gibi saymakla bitmeyecek kadar farklı çeşitleri olan ve tüm dünyada bilinen, özellikle çocukların pek sevdiği bir hamur işi yiyecek türüdür. Gerek yapımında kullanılan tuz, gerekse lezzet ve damak tadı olarak tuzla özdeşleşmiştir. Kraker deyince, akla ilk gelen genelde "tuzlu atıştırmalık" olur.

Bu atıştırmalık nasıl yapılır, içeriğinde neler vardır?

Bu yiyeceklerin yapımında hammaddesi olan un, yağ, tuz, kabartıcılar kullanılır. Bitkisel yağ ve suyun yanında, herkesin bildiği o tat için ise kraker aroması ilave edilmektedir. İçeriği, yapımı ve nihayetinde lezzeti herkes tarafından beğenilen bu yiyecekler, pek çok aşamadan geçip damaklara hazır hale gelmektedir. Öte yandan 100 gram üründede ortalama 385 kalori bulunmaktadır. Ayrıca yine ortalama 100 gramda, Yağ Oranı: 5,6 g Doymuş yağ: 3,1 g Trans yağ: 0,02 g Karbonhidrat: 78,5 g Şeker: 4,5 g Lif: 4,6 g Protein: 10,6 g Tuz:2,8 g bulunmaktadır. Lezzeti, beğenilen, çok tüketilen bir o kadar kalori ve yağ barındıran besinler dünyada vazgeçilmez hamur işi lezzetlerden biri olup, özellikle çocukların sıkça tükettiği ürünlerdendir. En çok tüketilen hazır ürün çeşitleri susamlı ve tuzlu olanlardır. Bu besinler, çay molalarının, öğün arası atıştırmaların vazgeçilmez, bir o kadar da uygun fiyatlı lezzetlerinden biridir.

Hazır Kek Nedir?

En sevilen küçük atıştırmalıklardan olan hazır kekler otobüs yolculuklarının vazgeçilmezidir. Tek kişilik kolay açılabilen paketleriyle her yerde tercih edilir. Eti, Ülker, Şölen, Torku gibi birbirinden seçkin markaların en lezzetli hazır kek çeşitleri, ucuz alışverişin adresi Cimri.com’da sizlerle buluşuyor!

Buğday unu, şeker, yağ, tatlandırıcılar, değişik meyve ve parçaları ile hazırlanan, küçük kalıplarda pişirilip paketlendikten sonra satışa sunulan keklerdir. Büyük küçük her yaştan insanın severek tükettiği bir hazır yiyecektir. Hazır kekler genelde tek porsiyonluk olarak üretilir ve ortalama 40-45 gram ağırlığında olur.

Hazır Kek Çeşitleri Nelerdir?

İçine katılan malzemeye ve şekline göre birçok farklı çeşitte hazır kek vardır. Hazır üzümlü kek; hamurunun içine üzüm parçacıkları ilave edildikten sonra pişirilen ve paketlenen keklerdir. Frambuazlı hazır kek, vişneli hazır kek çeşitleri de aynı şekilde hamurun içerisine katılan meyve parçaları ile hazırlanmaktadır ve lezzetiyle birçok kişinin tercihlerindendir. Muzlu hazır kek; kekin içine katılan muz dolgusu veya muz kreması ile çeşitlendirilir ve hafif yapısıyla oldukça lezzetlidir. Browni tarzı ıslak hazır kek, yoğun çikolata aromasıyla en sevilen hazır keklerdendir. Her yaştan insanın severek tükettiği browni kek, damakta ziyafete yol açmaktadır. Büyük küçük herkesin hazır kek olarak en çok sevdiği ve en çok tükettiği çeşit tartışmasız; fındıklı hazır kektir. İçerisindeki fındık parçalarıyla ve kakao lezzetiyle hazır kekler arasında haklı bir yere sahiptir.

Baton hazır kek; diğer tek kişilik keklerden daha büyük yapısıyla kalabalık ortamlara hitap eden keklerdir. Hazır baton kekler misafir ağırlamada ve aile ortamlarında çayın yanına en çok yakışan keklerdendir. Kakaolu baton kek ve meyveli baton kek çok tercih edilen çeşitlerdendir.

Bütün bu kek çeşitlerinin dışında, kayısılı turta, portakallı turta gibi hazır kek çeşitleri de vardır. Farklı lezzetlerle hazırlanmış mini rulo kekler, hindistan cevizi, limon, karamel ve çilek aromalarıyla lezzetlendirilmiş çeşitler farklı damak tatlarına hitap eder.

Cimri.com’da damağınıza ve gözünüze hitap edecek birçok farklı çeşitte hazır kek bulabilir, dilediğiniz keki en ucuz fiyat avantajlarıyla almanın memnuniyetini yaşayabilirsiniz.

Kremalı Bisküvi Nedir?

Belli yaşın üzerindeki kişilerin anılarında; cam kapaklı teneke kutulardan özenle alınarak yenilmesiyle çok özel yeri olan, şimdilerdeyse paketlenmiş halde kolayca ulaşılan ve sevilen bir bisküvi çeşididir. Kolay bir atıştırmalık çeşidi olan bu bisküvi, pratik paketleri sayesinde, çantalarda kolayca kendine yer bulur. Siz de Ülker, Eti, Torku, Lotus gibi markalara ait en ucuz kremalı bisküvi çeşitlerini Cimri.com’daki fiyat avantajlarından yararlanarak alabilirsiniz.

İki bisküvi parçasının arasına krema yerleştirilip kapatılmasıyla elde edilen bisküvi çeşididir. Birçok insanın hatıralarında tek tek satılmasıyla yer alan bu bisküvi; geçmişten bu zamana değişime uğramış ve seri üretime geçildikten sonra paketli haliyle tüketilmeye başlanmıştır. Büyük küçük her insanın severek yediği bu bisküvi; çay saatlerinin, otobüs yolculuklarının, teneffüslerin vazgeçilmezidir.

Besin değeri yönünden zengin olan bu bisküvi çeşidi 100 gram içeriğinde 475 kcal enerji içerir. Farklı gramajlarda paketlenip piyasaya sunulan bu bisküviler, 3 ya da 4 paketin birleştirilmesiyle daha ekonomik fiyatlarda da satılmaktadır.

Kremalı Bisküvi Çeşitleri Nelerdir?

Çok uzun yıllardır her yaştan insanın severek tükettiği en leziz atıştırmalıklardan olan kremalı bisküviler içine konulan kremaya göre çeşitlenirler. En eski ve bilinen çeşit olan sade kremalı bisküvi; zaman içinde birçok firmanın içerisindeki kremayı farklı malzeme ile çeşitlendirmesi sonucu birçok değişik tada bürünmüştür. Fındık kremalı bisküvi; fındığın lezzetini bisküvi ve krema ile birleştiren en bilinen çeşitlerden birisidir. Sade kremalı; belki de adını duymayanın kalmadığı en klasik çeşittir. Beslenme çantalarında, çay yanına ikramlarda en çok tercih edilen türdür. Çilek kremasının gevrek bisküvi ile birleşmesiyle harika bir lezzete kavuşan çilek kremalı bisküvi damaklara şölen yaşatır. Muzlu, karamelli, kakaolu krema gibi farklı krema çeşitleriyle hazırlanmış bisküviler farklı damak tatlarına hitap eder.

Genelde yuvarlak şekilde üretimi yapılan kremalı bisküviler, dikdörtgen şekilde de üretilir. Bisküvi firmaları sürekli bir yenilik ve gelişim içindedir. Ürettikleri yeni çeşit bisküvileri, bisküvi severlerin beğenisine sunarlar. Her geçen gün yeni bir tat, kremalı bisküvi çeşitleri arasına katılmaktadır. Siz de en yeni ve lezzetli kremalı bisküvi çeşitlerini Cimri’de bulabilirsiniz.