track source

Bim Ayçiçek Yağı

Bim Ayçiçek Yağı Fiyatları

302 Ürün gösteriliyor.
Organik
Çoklu Paket
Bim Ayçiçek Yağı fiyatları ve özelliklerini karşılaştır kategori & marka ayrıştırması ile en uygun Bim Ayçiçek Yağı fiyat avantajını yakala! Cimri.com'da senin için 302 adet Bim Ayçiçek Yağı ürünü bulduk. Bim Ayçiçek Yağı kategorisinde en favori ve diğer kategorilerinden birini tercip edip filtre seçimleriyle birlikte Bim Ayçiçek Yağı mağaza fiyatları ve Bim Ayçiçek Yağı ürün özellikleri incele!
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Bim Ayçiçek Yağı

Oldukça eski bir tarihe sahip olan yağlar, cilt bakımından boyaya, kaplama işlerinden mutfağa kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir. En yaygın kullanımı oda sıcaklığında sıvı olarak bulunan bitkisel yağ çeşitleridir. Binlerce yıldır yemek yapımında ve pişirme esnasında kullanılan yağlar, mutfak kültürünün de önemli bir parçası olmayı başarır. Yemeklik yağlar, kızartma ve pişirme yöntemlerinde kullanılan bitkisel ve hayvansal yağ çeşitleridir. Ayçiçek yağlarıysa pişirilerek tüketilen yemekler için idealdir, yüksek sıcaklık derecelerine uygun üretilir. Mutfak raflarınızın olmazsa olmazı olarak yiyeceğin lezzetini etkileyen unsurların başında gelir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarının yükselişte olduğu şu dönemlerde, sıvı yağlara olabilecek isteğin artması olağandır. Ayçiçeği bitkisinin rafine edilmesiyle elde edilen ayçiçek yağı, farklı doymuş ve doymamış yağ asitlerini ihtiva eder. Tohumlardan elde edilen ayçiçeği yağının doymamış yağ asitleri oranı fazlayken, çekirdeklerden üretilen yağda bu oran düşüş gösterir. Uzun süre depolama rahatlığı veren ayçiçek yağı bu özelliğini yapısında bulunan yüksek E vitaminiyle sağlar. Bim ayçiçek yağı çeşitleriyle kaliteli ve uygun fiyatlı ürün arayışınıza uygundur. 

Bim Ayçiçek Yağı Çeşitleri

Ayçiçek yağları, bitkisel yağların mutfağınızda taşıdığı önemin farkına varmanızı sağlarken, denetlenen ve sertifikalandırılan ürünlere ulaşmanıza yardımcı olur. Kullanım ömrü uzundur, yüksek derecelere dayanıklı yapısı sayesinde aynı yağ miktarıyla kızartmalarda birden fazla kullanım sağlar. Lezzetli ve kaliteli sıvı yağlara ulaşmanızda Bim başvurabileceğiniz markalardan birisidir. Rafine edilmiş ayçiçek yağları sayesinde  lezzetli sofralar hazırlamanıza yardımcı olur. Raflarda uygun fiyatlarıyla dikkatinizi çekecek olan Sole, Biryağ, Çotanak markaları ayçiçek yağı, Çiğdem mısır yağı, Mes ve Mutfağım pamuk ve kanola yağı, Sırım ise zeytinyağı olarak satılır. 1, 2 ve 5 litre olarak satışa sunulan, farklı asit değerlerine sahip yağlar arasında Bim 2 lt ayçiçek yağı yüksek ısıtma derecelerinde pişen yemekleriniz için bir alternatif olabilir. Hafif ve sağlıklı yemekler için doğru bir tercih olan ayçiçek yağları omega-6 bakımından zengindir. Kendine has kokusuyla baharatlarla birleştirerek hazırlayacağınız sosların yemekteki etkisini güçlendirir. Sürekli ısınan ve ısındıkça parçalanma eğilimi artan doymamış yağ asitlerine sahiptir. Doymuş yağlar vücut içerisinde enerjinin doğru kullanımını engellerken, doymamış yağlar kan dolaşımını destekleyerek sindirim sisteminin doğru çalışmasına yardımcı olur. Ayrıca içerdiği E vitamini miktarıyla cilt sağlığına önem verenlerin öncelikli tercihidir. Bu noktada Bim sole ayçiçek yağı 5 lt fiyatı ve boyutuyla hem bütçenize dost hem de uzun süreli kullanımlar için uygundur. Yemeklerde hissedeceğiniz kendine has kokusuyla doğal bir tat yakalamanıza yardımcı olur. Biryağ ayçiçek yağı, yüksek oleik yağ oranıyla damar sağlığınıza dosttur. Kızartmalarda birden çok kullanım avantajı sağlayarak üründen alacağınız verimi arttırır. Soğuk yemekler, kırmızı et, balık gibi yiyeceklerde lezzet kalitesini arttıran Çotanak ayçiçek yağı, mutfağınızda profesyonel tarifleri başarılı şekilde hazırlamanıza yardımcı olur. 100 gramında 64 mg E vitamini bulundurur. Özellikle kızartmalarda öne çıkan tekli doymamış yağ asitleri oranı çoklu doymamış yağ asitlerinden daha fazladır. Her ürün farklı niteliklere sahip olsa da yapılacak en doğru tercih, hazırlanan yiyeceğin pişme derecesi ve türüne en uygun yağın seçilmesidir.

Bim Ayçiçek Yağı Fiyatları

Bim ayçiçek yağ fiyatları bütçenize uygun rakamlar sunarken geniş kullanım alanıyla lezzetli yemeklerinizde başrol olmaya adaydır. Raflarda farklı litrelerde bulabileceğiniz yağlar, fiyat olarak da oldukça yakın rakamlara sahiptir. Örneğin; 2 lt, 5 lt ve 18 lt ayçiçek yağı arasında yapılacak tercihlerde, fiyat uçurumlarından uzak olmasından dolayı 18 lt’yi tercih etmenizi sağlayarak hızlı ve tasarruflu bir alışveriş yapmanıza yardımcı olur. Kızartmalar ve sulu yemekler için ayrı yağ tercihi yapan kullanıcılar orta veya küçük boy yağ kullanımını önceleyebilir. Bu tarz seçimlerde ayçiçek yağı 1 lt fiyatı Bim’de oldukça uygun fiyatlarla alıcı bulur. Kalabalık aileler ve işletmeler için 5 litre ve üzeri yağlar tercih önceliğine sahiptir. Marka ve litresine göre değişkenlik gösterir. Bu noktada Bim ayçiçek yağı 18 lt fiyatı bütçenizi sarsmayan alışverişlerde bir seçenek olabilir. Dörtlü olarak satılan 5 litrelik paketler de ekonomik tercihler arasında yer alır.

Bim Ayçiçek Yağı Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Farklı pişirme yöntemlerinde farklı yağ asidi oranlarına göre sıvı yağ seçimi yapmak önemlidir. Kanola, palm, hindistan cevizi, pamuk, soya gibi yağ çeşitlerinden yaklaşık yüzde 13 daha az doymuş yağ içeriğine sahipken bitkisel yağlar, zeytin ve mısır yağı ile aynı miktarda doymuş yağ oranına sahiptir. Fakat ayçiçek yağı fiyatları zeytin ve mısır yağına oranla daha uygundur. Spesifik bir yağ türü gerektiren yiyecekler hazırlamıyorsanız ayçiçek yağını rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Börek yapımında süt ve maya bazlı hamurun bir bileşeni olarak kullanılabilir.  Bakliyat yemeklerinde kullanılması halinde hafif aromatik kokusu yemeğin lezzetini arttırır. Sotelenen ve kavurma olarak yapılan yemekler için Bim 5 lt ayçiçek yağı, çabuk yanmayan yağ asidi yapısıyla idealdir. Hamur işlerinde ideal kabarma derecesini yakalamanıza yardımcı olur. Özellikle kabaran yapıya sahip tatlı ve tuzlu tariflerde, pişme derecesine göre eklenen yağ oranını ayarlamak önemlidir. Farklı yağ içerikleri dayandıkları maksimum sıcaklık derecesine göre farklı pişirme yöntemlerine sahiptir. Bu sıcaklık toleransı, hangi yemek için hangi yağ türünün seçileceğini belirler. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery