iştirakidir.
70 - 125 TL (10 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Lara Croft And Temple Of Osiris Gold PC

70,00 - 125,00 TL (10 Fiyat Seçeneği)
En Uygun Fiyatlar İçin n11.com'a Gelin!
  • Daha Fazla Göster (-26) Gizle
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Lara Croft and the Temple of Osiris Macera türündeki oyunlarının en yenisi ise Lara Croft and the Temple of Osiris adıyla geldi. Konu ise bolca macera, aksiyon ve Lara Croft yine çok hoş görünüyor
Yazar: Ferhat Verdi 31/12/2014

Lara Croft, Angelina Jolie ile hafızalara kazınalı kaç yıl geçti hatırlamıyorsunuz ama bu ismin çağrıştırdıklarını muhtemelen çok iyi biliyorsunuz. Seksi ve güzel bir kadın, maceradan maceraya koşturuyor. Yetenekleri ile izleyen herkesi şaşırtıyor. Güçlü bir kadın olmasının yanı sıra "yenilmez" özelliğiyle de milyonları peşinden sürüklüyor bu çarpıcı sinema karakteri.

Lara Croft’un yakaladığı büyük popülaritenin kaynaklarından birinin de yayınlanan oldukça başarılı oyunları olduğunu söylemek mümkün. Macera türündeki oyunlarının en yenisi ise Lara Croft and the Temple of Osiris adıyla geldi. Konu ise bolca macera, aksiyon ve Lara Croft yine çok hoş görünüyor…

Peki, oyunun detayları nasıl?

Hangi yönleri ile öne çıkıyor ve eksi yanları neler?

İşte yanıtlar…

Mısır’dasınız

Lara Croft and the Temple of Osiris’te bu kez Mısır’dayız. Mitolojinin ve mistik birçok şeyin en görkemli yerlerinden birindeyiz. Oyunun temeli, maceranın hemen her karesine işlediği oyun atmosferinde çeşitli görevlerin tamamlanması. Bu görevleri Lara Croft’un yanı sıra 3 farklı karakterle birlikte tamamlayabiliyorsunuz.

Toplamda dört oyuncuyla oynanabilen Lara Croft and the Temple of Osiris ‘te ilk oyuncu Lara Croft’u seçiyor, diğerleri ise Carter, Horus ve Isis adlı karakterlerle oynayabiliyor. Lara Croft and the Temple of Osiris, bu yönüyle arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirmenizin de önünü açıyor.

Guardian of Light’ın devamı

Guardian of Light’ın devamı niteliğineki oyun, mitolojiden alınan bir konuya sahip. Seth dünyanın sonunu getirmek istemektedir, buna karşın Osiris’in karısı İsis ve oğlu Horus buna karşı koymak için Lara ve Carter ile birlikte hareket edeceklerdir.

Mistik atmosfer

Lara Croft and the Temple of Osiris’i kuşbakışı kamera açısı ile oynuyorsunuz. Çeşitli engellerin aşıldığı, bolca zıplanıp atlanılan oyun, hazinelerin yağmalanması, hedeflerin vurularak öldürülmesi gibi aksiyonlarla devam ediyor. Mısır’ın mistik atmosferini yoğun olarak yaşıyorunuz. Karakter modellemeleri gayet iyi, sesler ve çevre detayları da oldukça başarılı.

En kötü tarafı hangisi?

Lara Croft and the Temple of Osiris’in en zayıf yön ise Carter, Horus, Isis ve Lara’nın bir arada oynadığı anlarda ortaya çıkıyor. Bu anlarda stabilite sorunları yaşanabiliyor. Kimin nereye ateş açtığından tutunda hangi karakterin ne yaptığına dair hemen her şeyin karmakarışık bir hal aldığı görülüyor. Lara Croft and the Temple of Osiris için bu noktada ciddi sorunlar göze çarpıyor.

Sonuç

Mısır mitolojisi ile Lara Croft’u buluşturan Lara Croft and the Temple of Osiris, genel anlamıyla başarılı bir oyun. Arkadaşlarınızla bir arada oynayabilmenize olanak tanıması güzel ama üç kişiden fazla oyuncuyla oynanmamasını tavsiye ediyoruz. Macera-aksiyon türünün iyi örneklerinden biri olan Lara Croft and the Temple of Osiris’i oynamak keyifli. 

İyi oyunlar...

Ferhat Verdi 31/12/2014
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Square Enix Bilgisayar Oyunları