iştirakidir.
17 - 25 TL (6 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Ghost Recon Future Soldier PC Oyunu

17,90 - 25,00 TL (6 Fiyat Seçeneği)
En Uygun Fiyatlar İçin n11.com'a Gelin!
  • Daha Fazla Göster (-24) Gizle
İLGİLİ TEKLİFLER
ÖZELLİKLER
  • Diğer özellikler

  • Desteklenen ortam türleri DVD
  • Özellikler

  • Çoklu çalma modu Var
  • Dağıtım tipi İndirme
  • PEGI hızı 18
  • Platform PC
  • Yayımcı Ubisoft
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Ghost Recon: Future Soldier Silahla hedef alıp düşmanlarınızı yok etmeniz ve belli noktalara ulaşarak görevlerinizi tamamlamanız temasına dayalı Ghost Recon Future Soldier, askeri harekat türünün önde gelen oyunları arasında. Multiplayer modu da bulunan oyunda heyecan fırtınası bir hayli yüksek.
Yazar: Ferhat Verdi 24/02/2015

Silahla hedef alıp düşmanlarınızı yok etmeniz ve belli noktalara ulaşarak görevlerinizi tamamlamanız temasına dayalı Ghost Recon Future Soldier, askeri harekat türünün önde gelen oyunları arasında. Multiplayer modu da bulunan oyunda heyecan fırtınası bir hayli yüksek. Gelecektesiniz, bir aracın içinde ilerlediğiniz anda söföre isabet eden bir kurşunla beraber kaza yapıyorsunuz. Neyseki arkadaşlarınızla birlikte hayattasınız ama etrafınız sizi öldürmek isteyen düşmanlarla çevrili. Saklanarak hedeflerinizi vurmanız ve ilerlemeniz gerekiyor. Hedefiniz ise ekranda gösteriliyor. Ekip halinde hareket ediyorsunuz.

Oyun gelecekte geçtiği için ileri düzey ekipmanlara sahip durumdasınız. Bu arada komut sistemi oldukça ilginç. Birkaç düşman askeriyle karşılaştığınızda hedefleri belirliyor, işaretliyor ve bastığınızda yanınızdaki askerlerle beraber ateş etmeye başlıyorsunuz. Yine bir hedefe öncelik verebiliyorsunuz, bu andan itibaren yanınzdaki askerler de o hedefe yoğunlaşıyor. İlginç saldırı mekaniklerine sahip oyunun şüphesiz en çarpıcı yanlarından biri teknolojik aygıtlar.

Havada uçarak saldırı düzenleyebilen drone’unuz var. Bu aygıtla düşmanlarınıza büyük zararlar verebiliyorsunuz. Bir de robot askere sahipsiniz; saldırı amaçlı bir kullanım sunmasa da ateş altında olduğunuzda size siper vazifesi görüyor. Ayrıca optik kamuflaj adını alan özellik sayesinde yavaş hareket ederek düşmana görünmez şekilde ilerleyebiliyorsunuz.

Oyunda siper alıp ateş açmak en önemli taktik durumunda. Zaten gideceğiniz konum belli ve çok geniş bir harekat alanınız da yok; bu nedenle ilerlerken zorlanmıyorsunuz. Siper alırken nereye güvendiğiniz de önemli. Örneğin tahtaların arkasına saklandığınızda düşman mermileri zayıf siperinizi delip size isabet ediyor. Aynı durum karşı taraf için de geçerli. Bu açıdan oyunun gerçekçi bir saldırı/savunma yapısına sahip olduğunu, detayların da gayet başarılı şekilde hazırlandığını belirtebiliriz.

Ghost Recon Future Soldier’ın silah geliştirme özelliği türünün en iyi örneklerinden biri durumunda. Bölümleri geçtikçe silahlarınızı özelleştirebiliyorsunuz. Görüş açınızda çok sayıda detay bulunuyor, mesafe ve hedef bilgileri birçok detay beraberinde karşınızda. Neredeyse her parçasına müdahale edebiliyor, milyonlarca farklı varyasyon arasından seçimler yaparak çok güçlü silahlara sahip olabiliyorsunuz. Bu parçaların bazıları silahınızı daha güçlü hale getirirken, örneğin kontrol olanaklarını sınırlayabiliyor. Silaha yapacağınız ekleme ve çıkarmaları bir bar vasıtasıyla ölçümleyebiliyor, ihtiyacınız olan silahı oluşturabiliyorsunuz. Elbette tüm bunlar siz oyunda ilerledikçe gerçekleşiyor.

Multiplayer deneyimini oldukça başarılı şekilde yaşatan Ghost Recon Future Soldier’da birbirinden ilginç karşılaşma türleri var. Dört kişi halinde bir yeri ele geçirip sonrasında da saldırılara karşı savunuyorsunuz. Üzerinize dalga dalga akınlar geliyor ve hepsini bertaraf etmeyi başarırsanız kazanıyorsunuz. Yine bir hedefe saldırı, düşman bölgesine bomba yerleştirme gibi birbirinden heyecanlı oyun senaryoları mevcut. Başarı elde ettikçe seviyeniz artıyor, multiplayer modunda da tek kişilik oyunda olduğu gibi silahlarınızı geliştirebiliyorsunuz.

Ghost Recon Future Soldier’ın grafik açısından bir takım hatalar içerdiği görülüyor. Askerlerin yüz modellemelerinde bazen hatalarla karşılaşmanız olası, aslında çok uzak mesafede olsanız da bir düşman askerinin üzerine atlayıp onu bıçakla etkisiz hale getirebilmeniz de… Bu tip hatalar içermesinin yanı sıra oyunda harekat alanlarının kısıtlı oluşu da eksi puan getiren özelliklerinden. Manevra alanınız bir hayli dar, genelde ilerleyip karşınıza çıkan askerleri indiriyor ya da üzerinize gelen düşmanı vuruyorsunuz.

Ses efektleri son derece başarılı olan oyunda özellikle sinematik videolar beğeninizi kazanacak. Yine oyuniçi müzikler de oldukça güzel. Genel itibarıyla türünün en iyi örneklerinden biri olan Ghost Recon Future Soldier’ı askeri harekat, isabet alıp indirme türü oyunlara ilgi duyan kişilere öneriyoruz.

Ferhat Verdi 24/02/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Ubisoft Bilgisayar Oyunları