iştirakidir.
69 - 88 TL (12 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Diablo 3 : Reaper Of Souls PC

69,90 - 88,00 TL (12 Fiyat Seçeneği)
En Uygun Fiyatlar İçin n11.com'a Gelin!
  • Daha Fazla Göster (-25) Gizle
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Diablo 3: Reaper Of Souls Diablo 3 adlı fantastik oyunun Reaper of Souls adını alan ek paketi ile geliştirilmiş versiyonu, macera oyunlarından hoşlanan bilgisayar oyuncuları için türünün en iddialı örneklerinden. Blizzard’ın geliştiriciliğini üstlendiği Diablo 3’te beş farklı sınıfta toplanmış kahramanlarımızla görevlerimizi tamamlıyor, kılıç, uzun mesafeli atışlar ya da büyüyle karşımıza çıkan düşmanları yok ediyorduk;
Yazar: Ferhat Verdi 20/02/2015

Diablo 3 adlı fantastik oyunun Reaper of Souls adını alan ek paketi ile geliştirilmiş versiyonu, macera oyunlarından hoşlanan bilgisayar oyuncuları için türünün en iddialı örneklerinden. Blizzard’ın geliştiriciliğini üstlendiği Diablo 3’te beş farklı sınıfta toplanmış kahramanlarımızla görevlerimizi tamamlıyor, kılıç, uzun mesafeli atışlar ya da büyüyle karşımıza çıkan düşmanları yok ediyorduk; karakterlerimizin güçlenmesi için bir dizi işlemi tamamlıyor ve zırhlar da ediniyorduk. Oyunda atmosferden, karakter modellemelerine her şey muazzamdı. Serinin 3’üncüsüne gelen ek paket ise oyuna yeni bir sınıf ve yeni seviye sınıfıyla karşımıza çıkıyor. Yeni sınıfın adı Crusaders ve kılıç, kalkan gibi ekipmanlarla yani fiziksel güç odaklı öğelerle savaşıyorlar. Daha fantastik bir yeni sınıf olabilir miydi? Her neyse, diğer sınıflarla da heyecan fırtınasına kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Diablo 3’ü oynayanlara bir detay bilgi olarak, Diablo 3: Reaper Souls, Diablo 3’e göre yaklaşık yüzde 25 daha kısa sürede tamamlanan bir hikayeye örgüsüne sahip.

Oyunun açılış videosu, diğer tüm Diablo oyunlarında olduğu gibi harikulade.

Diablo’nun ruhunun hapsedildiği Black Soulstone’u almaya çalışan adalet meleği Tyrael, ölüm meleği Malthael tarafından yok edilmeye çalışılmaktadır. Ancak Tyrael dimdik ayaktadır, üstelik Malthael ona kılıcını savurduğunda bile. Kılıç, Tyrael’in içinden geçmiş, onu öldürmemiştir; çünkü adalet meleğine işlemez. Sonrasında meleğimiz Malthael’e tehdit bile savurur.

Oyunun giriş videosunun ardından oyuna başlıyorsunuz. Diablo’nun önceki oyunlarının benzeri aksiyon öğeleri ile bolca kesip biçiyor, ortalığı darmadağın ediyorsunuz. Görevleriniz tamamlandıkça yeni güçler geliyor. RPG öğeleri de söz konusu elbette. Harita üzerinde ilerleyerek aşamaları bir bir aşıyorsunuz.

Oyuna eklenen Act V adlı bölüm Westmarch şehrinden başlıyor. Harabeye uğramış şehirde önce kapsamlı bir şekilde düşmanlarınızı öldürmeniz bekleniyor. Şehirde çok sayıda kapı ve her kapının içinde yeni bir olay var. Burada oyunu biraz daha uzatabiliyor, kesme-büyüyle öldürme gibi işlemleri yoğun şekilde uyguluyorsunuz.

Oyundaki macera öğeleri, muhteşem grafik ve efektler için yapılacak tek şey büyük bir alkış, ancak bazı eksi yönler de söz konusu. Örneğin, ekipmanlarınız oyunda karşınıza çıkan düşmanları yok etmek için ucu ucuna yetiyor. Sürekli dengeli ve tetikte olmanız gerekiyor. Bu durum, oyunun zorluk seviyesi açısından iyi bulunabilir, buna karşın konunun biraz abartıldığını vurgulamak gerek. Paragon Level’ınız yeterli seviyede değilse ilerlemek neredeyse mucize! Saldırıların yanı sıra korunma kısmı da büyük önem taşıyor. Oyunun son bölümünde Pandemonium Kalesi’nde ölüm meleği Malthael’i öldürmenizle birlikte oyun sonlanıyor.

Diablo oyunlarının kendine has oyun dinamiklerini size sonuna kadar yaşatan Diablo 3: Reaper of Souls, ‘Diablo 3’ü oynadım ama doyamadım’ diyenler için adeta sihirli bir küre. Benzer oyunlara ilgi duyuyorsanız oyunun görselliği, atmosferi, üzerinizde bırakacağı etkiden memnun kalmanız kuvvetle muhtemel. Detaylı bir yapıya sahip, buna karşın az öncede belirttiğimiz gibi gerçekten zorlu bir serüven. Sabırlı ve dikkatli şekilde oyunu oynamadığınızda ‘bu oyunu sanırm silmem gerekiyor’ demeniz de olası.

Ferhat Verdi 20/02/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Blizzard Entertaintment Bilgisayar Oyunları