iştirakidir.
49 - 181 TL (14 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Diablo 3 PC Oyunu

49,99 - 181,50 TL (14 Fiyat Seçeneği)
En Uygun Fiyatlar İçin n11.com'a Gelin!
  • Daha Fazla Göster (-24) Gizle
İLGİLİ TEKLİFLER
ÖZELLİKLER
  • Ana Özellikler

  • Oyun Türü RPG
  • Platform PC
  • Yaş Grubu 12 +
  • Yayıncı Firma Blizzard Entertaintment
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Diablo 3 Blizzard Entertainment imzalı çevrimiçi CO-OP türü oyun Diablo 3, önceki oyun Diablo 2’nin 20 yıl sonrasını konu ediniyor. Her şey gökden düşen bir cismin New Tristram Katedrali’ni yerle bir etmesi ile başlıyor.
Yazar: Ferhat Verdi 02/01/2015

Blizzard Entertainment imzalı çevrimiçi CO-OP türü oyun Diablo 3, önceki oyun Diablo 2’nin 20 yıl sonrasını konu ediniyor. Her şey gökden düşen bir cismin New Tristram Katedrali’ni yerle bir etmesi ile başlıyor. Bölgede ölüler canlanıyor, şeytani güçler her yeri çepeçevre sarıyor. Bu çarpışmada kaybolan Deckard Cain’i arayan vefakar yeğeni Leah ise bizden yardım istiyor. Senaryo harikulade ve detaylarla örülü. Atmosfer karanlık ve tüyler ürpertici. Fantastik öğelerle donatılmış ve sizi hızla kendisine çekiyor.

Oyun, birazdan değineceğimiz sınıflara ait karakterlerle düşmanlarınızı alt etmeniz ve seviyeleri birer birer aşmanıza dayalı. Diablo 3 old school bir RPG türü oyun ve Hack’n Slash olduğundan senaryoda hiç bir söz hakkınız yok. Engelleri aşmaktan başka bir çareniz bulunmuyor. Farklı yollara sapmak gibi alternatifler söz konusu değil. Ara sahnelerin çok az olduğu, aksiyonu yüksek bir oyun. Eğer siz de aralıksız heyecan arayan oyun severlerdenseniz emin olun, bu oyunu denememiş olmanız büyük bir handikap.

Sınıflar

Diablo 3’te 5 farklı sınıf mevcut. Bu sınıfları seçip oyunda kullanıyorsunuz. Barbarian yakın dövüşte usta. Kalabalığın içine dalıp herkesi seri darbeleri ile alt ediyor.  Demon Hunter ise kullandığı menzilli silahları ile korku saçıyor. Tuzaklarıyla düşmanlarını yok etmede de gayet yetenekli. Monk, kökeni Diablo 1’e kadar uzanan bir sınıf; yakın dövüşle büyüyü birleştirip kendilerini ve arkadaşlarını güçlendiriyorlar. Monk’lar oyunda iyileştirme büyüsüne sahip tek sınıflar aynı zamanda. Ve elbette Wizard, yani büyücü sınıfı da diğer bir seçenek. Düşmanlarını birbirinden ilginç büyüleri ile yok eden büyücülerle oynamak gerçekten keyifli. Bahsedeceğimiz son sınıf ise Witch Doctor. Büyülerini yaparken garip sesler çıkarması, tavuğa dönüşebilmesi ve karşı tarafa saldırabilen yaratıklar çağırabilmesi özellikleri durumunda.

Meslek sınıfları

Diablo 3’te güçlenmek için mesleki sınıflarda zaman harcamanız gerekiyor. Meslek sınıfları ile örneğin etrafta buldunuğunuz demirleri, parayla birleştirip yeni silahlar yapabiliyor, seviye atlayabiliyorsunuz. Silah, eşya ve zırh üretimi için bu sınıfları kullanıyorsunuz. Meslekler oyunda sıkıcı bir detay olarak karşınıza çıkabilir. Burada geçen vakit, oyunun aksiyon dolu maceralarına küçük birer mola olarak düşünülebilir.

Gösterişli ara sahneler

Oyunun ara sahnelerinde grafikler ve duygu yoğunluğu gerçek bir tasarım harikası. Görseller, oyunun yapımcısı Blizzard’ın daha önceki oyunlarındaki özeni, bir üst çıtaya çıkararak karşınızda yer alıyor. Bu sinematik detayları izlerken büyük keyif alıyorsunuz.

Grafik ve sesler

Oyun içi görseller beklentileri rahatlıkla karşılıyor. Farklı mekanlar, farklı düşmanlar ve oldukça fantastik bir atmosfer örgüsü oyun süresince sizinle. Efektler ve oyun müzikleri gayet iyi.

Çoklu oyuncu modu

Oyunda 4 oyuncuya kadar oynanabilen çoklu oyuncu modu ile seviyeleri arkadaşlarınızla birlikte atlayabiliyorsunuz. Oyununuzu herkese açıp diğer oyuncuların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Ancak şu detayı unutmayın, ne kadar fazla kişi oyundaysa düşmanlarınız da o kadar güçlü hal alıyor. Onları alt etmek, oyuncu sayısıyla orantılı olarak zorlaşıyor.

Ne kadar zor?

Oyunda seviyeler ilerlendikçe zorluk genel olarak bir hayli artıyor. Düşmanları yok etmek için zamanlama ve doğru anda doğru hamlelerin yapılması önemli. Karşınıza zaman zaman çıkan yaratıkları alt etmek hem çok zor hem de ‘acaba bundan sonra başıma neler gelecek’ sorusunu kendi kendinize sormanızı tetikliyor.

Diablo 3, şüphesiz bilgisayar oyunları tarihindeki en büyük sanat yapıtlarından biri. Gerek senaryosu, gerek oyundaki hayalüstü karakterlerin fantastik öğelerle bütünleşimi gerekse oyunun genel olarak tutarlı dinamikleri muazzam. RPG türündeki oyunlardan hoşlanıyorsanız kaçırmamanız gereken yapımlardan.

Ferhat Verdi 02/01/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Blizzard Entertaintment Bilgisayar Oyunları