iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Bioshock Infinite Premium Edition PC

En Uygun Fiyatlar İçin n11.com'a Gelin!
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
  • Ana Özellikler

  • Platform PC
  • Yayıncı Firma 2K Games
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
BioShock Infinite Bioshock oyun serilerinin üçüncüsü olan BioShock Infinite, FPS türünün en önemli oyunlarından biri. Nişan alıp ateş açmak, bir harita üzerinde ilerleyerek çeşitli görevleri tamamlamak şeklindeki oyun konusu, fantastik öğeler içerir ve serinin önceki versiyonlarına benzer oynanışıyla dikkat çeker. Senaryosu ise diğer iki oyundan oldukça farklı.
Yazar: Ferhat Verdi 11/02/2015

Bioshock oyun serilerinin üçüncüsü olan BioShock Infinite, FPS türünün en önemli oyunlarından biri. Nişan alıp ateş açmak, bir harita üzerinde ilerleyerek çeşitli görevleri tamamlamak şeklindeki oyun konusu, fantastik öğeler içerir ve serinin önceki versiyonlarına benzer oynanışıyla dikkat çeker. Senaryosu ise diğer iki oyundan oldukça farklı.

1912 yılında Columbia adını alan bir gökyüzü şehrinde esir tutulan Elizabeth adlı kız, Pinkerton ajanı olan Booker DeWitt tarafından kurtarılmaya çalışılır. İşte siz de oyunda bu ajanı yönetiyor, Elizabetth’i kurtarıyor ve sonrasında da düşmanlarınıza karşı mücadele ediyorsunuz. Elizabeth’de sizin yardımcınız olarak özel güçlerini kullanıyor ve size ilerlemenizde önemli fayda sağlıyor.

Yönettiğiniz karakter DeWitt silahlar, bir takım ekipmanlar ve özel güçler kullanıyor. Vigors adını alan bu güçlerle düşmanlarınızı alt etmeye çalışıyorsunuz. Oyunun bir gökyüzü şehrinde geçiyor olması, tematik anlamda ön planda. Serinin örneğin denizin altında geçen önceki versiyonuna göre yeni oyun alanı çok daha geniş ve detaylarla tasarlanmış durumda. Buna karşın zorluk seviyesi de çok daha yüksek.

Oyunun amacı kızı kurtarıp geri dönmek ama aslında çok sayıda alt anlamla bezenmiş olduğu da gözlerden kaçmıyor. Politik imgeler içeriyor ve Amerikan kültürüne dair farklı bir bakış açısıyla dünyaya adeta mesajlar iletiyor BioShock Infinite. Amerikan tarihini alıp değiştiren, bu noktada da Columbia şehrine başrolu veren oyun, size sunduğu oyun evreniyle tek kelimeyle benzersiz bir deneyim vaat ediyor.

BioShock Infinite’de felsefe ve sanatla yoğrulmuş bir gökyüzü şehriyle iç içesiniz. Sanatın incelikle işlendiği dünya, grafiksel açıdan harikulade olmayı geri planda bıraktıran bir tür ‘mucizevi’ incelikle tasarlanmış. Şehirler, duvarlar, sanat eserleri, ulaşım gereçleri, heykeller alıntılanarak hazırlanmış ancak kuvvetli dokunuşlarla tasarlanmış. Görsel açıdan büyük bir kalite söz konusu.

Oyunun size sağladığı hareket alanı çok geniş. Olasılıklar çok fazla ve adeta bir rüya aleminde ilerliyorsunuz. Amerika’nın tarihini ırk, din gibi temalar eşliğinde de işleyen oyun, yaşayan bir şehrin içindeki karanlık dokuları, tabuları size oyundaki ilk dakikalarınızdan itibaren yaşatacak. Tüm bunlar aşağıdaki normal dünyadan gelen bir karakterle yaşıyorsunuz, ancak bulunduğunuz bu fantastik dünya size durmadan mesajlar veriyor. Nasıl çalışılıyor, nasıl yaşanıyor her şeyi görüyorsunuz. Karşınıza çıkan düşmanları öldürüp, duvarları yıkıp geçerken tanıklık ettiğiniz evren, felsefi özelliklere sahip. Cesurca ve eleştirel. Bu noktada oyunun hikayesinin önemli bir sanat eseri olduğunu ve bu tür ağır konulardan ek hoşlanmayan FPS oyuncularının canını sıkabileceğini belirtmekte fayda var.

Oyun, görsel olarak çok iyi olmasıyla birlikte yüksek grafik ayarlarında oynanabilir oluşuyla da çağın ötesinde bir işe imza atıyor. Grafikler, mükemmele yakın şekilde oyun sistemleriyle entegre edilmiş ve bu sayede eski bir sisteme sahip olsanız dahi BioShock Infinite’yi oynayabilirsiniz.

Ses efektleri, tuhaf silahları, ilginç karakterleri ise bahsetmeden edemeyeceğimiz detaylar. Sesler gayet iyi, silahların tasarımı da sizi hayrete düşürebilir. Oyun, başta da vurguladığımız gibi türünün en iyi örneklerinden ve eğer siz de FPS türüne, ayrıca felsefeye, tarihe yakın biriyseniz mutlaka BioShock Infinite’yi denemelisiniz. İyi oyunlar!

Ferhat Verdi 11/02/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
2K Games Bilgisayar Oyunları