iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
  • Ana Özellikler

  • Platform PC
  • Yayıncı Firma BitComposer Games
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Air Conflicts: Secret Wars Air Conflicts Secret War eski tip savaş uçakları ile düşman uçaklarını, üslerini yok etmeye çalışacağınız simülasyon türü bir oyun.
Yazar: Ferhat Verdi 18/12/2014

Eski tip savaş uçakları ile düşman uçaklarını, üslerini yok etmeye çalışacağınız simülasyon türü oyun Air Conflicts Secret Wars, aralarında multiplayer’ın da yer aldığı üç farklı mod ile karşınıza çıkıyor. Çeşitli görevleri tamamlamaya çalışacağınız senaryo, düşman uçaklarını vurmaya çalışacağınız Dogfight ve 8 kişiye kadar arkadaşlarınızla oynamanıza olanak tanıyan multiplayer modlarına yakından bakacağız.

Savaş türü oyunlarda uçakların kontrolüne dayalı versiyonlar kendine has bir kitleye hitap eder. Bu tür oyunlarda karmaşık senaryolardan ziyade havada ilerlemek, düşman uçaklarını isabet almadan düşürmek gerekir. Air Conflicts Secret Wars’da tam olarak bu oynanış şekline sahip. Oyunun senaryo modunda, 50’ye yakın görev bulunuyor.

Her görevin öncesinde uçağınızı seçiyor ve hava üssünüzden ayrılıyorsunuz. Uçağınızı ilk olarak uçurmanız gerekiyor, kolaylıkla havalanıyor ve hedeflerinize doğru ilerliyorsunuz. Bombaların yağmaya başlaması ile heyecan hızlıca artıyor.

Düşman uçaklarını indirmeye çalıştığınız oyunda genelde bunu çok da zorlanmadan yapıyorsunuz, oyunun eleştiriceğimiz en önemli sorunlarından biri tam da bu noktada ortaya çıkıyor; siz düşman uçaklarını kolaylıkla düşürüyorsunuz, ancak ne kadar isabet alsanız da her ne hikmetse az zarar görüyorsunuz. Oyun sizin kazanmanıza programlanmış gibi ve bu yönüyle de profesyonel seviyedeki simülasyon oyuncularını tatmin etmeyeceğini belirtmemiz gerekiyor.

Senaryoda düşman uçaklarının bombalanmasının yanı sıra keşif ve yer hedeflerinin bombalaması gibi konular da var. Air Conflicts Secret Wars’da bazı tarihi olayların da işlendiğiniz görüyorsunuz. 1. ve 2. Dünya Savaşı’nın karışımı şeklinde konularla karşılaşabiliyorsunuz.

Oyunun Dogfight modunda ise düşman uçaklarıyla "it dalaşı" olarak tabir edilen mücadeleye giriyorsunuz. Ateş açarak düşman uçaklarını indirmeye çalışıyorsunuz. Bu modun aksiyon dolu olduğunu belirtelim, ayrıca zorluk seviyesi gayet iyi. Diğer mod ise multiplayer ve burada sekiz kişiye kadar dünyanın çeşitli yerlerinden Air Conflicts Secret Wars oyuncuları ile birlikte oynayabiliyorsunuz.

Oyunun oynanışı sizi bir uçağın, savaştaki yeteneklerinin gösterilmesi açısından övgüyü hak ediyor. Buna karşın uçaktaki tepkiler birçok sorunu da beraberinde getiriyor. Motor hızlıca çalışıyor, uçağınız ağaçlara çarpsa dahi etkilenmiyor, kolaylıkla havalanıyor ve düşman uçakları vurmanız konusunda da bazı hatalar söz konusu. Hedef göstergesinin çok uzağında da olsa düşman uçakları isabet alabiliyor. Oyunda Dogflight haricinde zorluk seviyesi aşırı derecede kolay. Yapımın haritalarında İstanbul’da yer alıyor. Ancak 1900’lerde geçmesine karşın Constantinople olarak yer alması üzücü. Modellemeler vasat, ses efektleri de çok başarılı değil.

Air Conflicts Secret Wars, ait olduğu türün nispeten geri planda kalmış örnekleri arasında. Elbette bazı özellikleri ile oyun severleri üzen bir oyun olması, bu faktörün temel nedeni. Yinede Air Conflicts Secret Wars, savaş uçaklarının kullanıldığı oyunlardan hoşlanan kimseler için tercih edilebilir oyunlardan biri.

Ferhat Verdi 18/12/2014
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
BitComposer Games Bilgisayar Oyunları