S-Link, Dark, Vcom, Ataba, Sandberg, Logilink, Digitus, Apple, Ednet, Speeds, Codegen, Hy Tech, Belkin, M-Tech, Prolink, Bandridge, Aten, Microsoft, Frisby, Akasa, Flaxes, Team, Energizer, Hiper, Thermaltake, Snopy, Samsung, Celestron, Vivanco, Hama, Beek, Goldmaster, TP-Link markalı bilgisayar çevirici ve adaptörlerini, en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinden inceleyebilirsiniz.

Bilgisayar çeviricileri ve adaptörleri ne işe yarar?

Teknoloji çağı malum, bilgisayar iş ve sosyal yaşamımızın vazgeçilmez bir parçası halini aldı. Hayatımızı oldukça kolaylaştırdığını söyleyebiliriz. Kullandığımız tüm araçlar bilgisayar çıkışlarına uygun olmadığı için çeviricileri kullanırız. Bilgisayar kablo çeviriciler, kullanacağımız ürünlerin girişlerini bilgisayarın çıkışları ile eşleştirir. Böylece, ‘’aldığımız ürün, bilgisayar ile uyumlu mu?’’ ya da ‘’aldığımız bilgisayar, kullanmak istediğimiz tüm ürünlere uyacak mı?’’ diye düşünmeyiz. Çevirici demişken bilgisayar dili çeviricileri, bilgisayar ölçü birimi çevirici, bilgisayar birimleri çeviricilerden bahsetmeden geçmeyelim. Bunlar program ya da yazılımlar ama işimizi kolaylaştırırlar ve birçok meslekte kullanımı yaygındır.

Bilgisayar adaptörü nedir?

Laptoplarda kullanılan alternatif akım-doğru akım adaptörleridir.

Bilgisayar adaptörleri ne işe yarar?

Elektrik hattına bağlandıklarında aldıkları elektrik akımını ihtiyaca uygun olarak dönüştürür. Mesela 220V AC (Alternatif Akım) elektrik akımı 12V DC (Doğru akım)’a ya da 24V AC’ye dönüştürülebilir. Ülkemizdeki elektrik hatlarında 220 V AC elektrik akımı vardır.

Bilgisayar adaptörleri ve çeviricilerin kullanımı kolay mı?

Tek yapmamız gereken takmak ve kullanmak. Uygun girişle uygun çıkışı bağlamak kadar kolay. Seçmekte zorlanabiliriz belki ama internetten araştırarak ya da çevresinde bu konuda bilgi sahibi insanlara sorarak doğru bir seçim yapabilirsiniz. Adaptörler bilgisayarın üzerinde direk bağlantılıdır. Çünkü şebeke elektriği laptoplarımız için uygun değildir. Seçtiğimiz bilgisayarı iyi araştırmalı ve tam donanım olarak uyumlu, uzun süre teknolojik açıdan da bizi tatmin edecek bir cihaz almalıyız. Bilgisayar adaptörü ısınması sorunu yaşayabiliriz. Bu sorun genelde adaptör ömrünü tamamlamaya başlandığında oluşur. Elbette ki donanımsal bir sorun, fabrikasyon bir hata da olabilir. Bu PC’mizi ne kadar zamandır kullandığımıza bağlıdır. Eğer yeni cihazımızda adaptöründe kısa sürede aşırı ısınma sorunu yaşıyorsak bu sorunu garanti ile çözmeliyiz. Fakat yıllardır kullandığımız laptopta bu sorun varsa adaptör ömrü tükenmiştir ve cihazımıza uygun bir adaptör satın alarak problemimizi çözmüş oluruz.