Kadın, erkek, her yaştan insanın gündelik yaşantısında kullanabileceği birçok çeşit bilezik vardır. Kıymetli metallerden oluşmayan bu bilezikler uygun fiyatlarıyla tercih sebebidir. Ucuz alışverişin adresi Cimri.com’da Bee One, ejoya, Welch, Betico Fashion gibi markalara ait bijuteri bilezik çeşitlerini en uygun fiyatlarla bulabilirsiniz!

Bijuteri bilezik Nedir?

Günlük kullanıma uygun, hem kadın hem erkek için modelleri bulunan, deri, metal gibi kordonlara küçük aparatlar eklenmesiyle elde edilen imitasyon takı çeşididir. Bijuteri bilezikteki metal parçalarda kıymetli metaller kullanmak yerine ekonomik ve dayanıklı olması için gümüş suyuna veya altın suyuna batırılmış aparatlar kullanılır. Altın, gümüş gibi kıymetli metal içeren bileziklere oranla çok daha uygun fiyatlı olduğu için bijuteri bilezik, her yaş ve kesimden insana hitap eder.

Bijuteri bilezik Çeşitleri Nelerdir?

Birçok tarzda ve çeşitte bilezik üretilir. Genel olarak; erkek bilezik, kadın bilezik ve unisex bilezik olarak üç kategoriye ayırmak mümkündür. Erkek bilezik çeşitleri çoğunlukla deri ve deri parçalarından yapılmaktadır. Kalın tek parça üzerine zımba gibi farklı metallerin eklenmesiyle elde edilen erkek deri bilezik, özellikle genç nesil tarafından sevilerek kullanılan modellerdir. Birkaç kez bilek etrafına dolanan modelleri şık ve güzel bir görüntü yaratır. Sıklıkla tercih edilen bir diğer model ise; üç veya dört parça ince derinin örülmesiyle yapılan örgü deri bileziktir. Birçok çeşidi olan bu modeller; ince bilezik şeklinde veya bileği saracak kalınlıkta olabilmektedir. Çapa, ying yang, kuru kafa, zımba gibi eklentiler erkek bijuteri bilezik çeşitlerinde sıklıkla kullanılır.

Kadın bilezik modelleri; her kadın ürününde olduğu gibi birçok çeşide sahiptir. Sert yapısıyla bulunduğu şekilde kalan modellere bilezik denir. Kadın bijuteri bilezik çeşitlerinden en öne çıkan; son yılların trendi haline gelmiş kafes şeklinde geometrik şekillere sahip olan kelepçe bileziklerdir. Beyaz, sarı ve siyah metal renklerinde olan bu kelepçe bilezikler, her yaştan bayanın uygun fiyatlı şıklığı yaşamak için kıyafetleriyle kombinlediği bir takı çeşididir. Kadın bijuteri bilezik modelleri genelde deri, zincir veya çeşitli boncukların kelebek, kalp, yıldız gibi küçük taşlı eklentilerle süslenmesiyle oluşturulur. Renkli iplerden yapılan bohem örgü bilezik çeşitleri de son yılların çok tercih edilenlerindendir.

Unisex bilezik ise; hem kadın hem erkek tarafından kullanılmaya uygun bileklere verilen isimdir. Genelde biraz daha sade ve spor görünümlü olurlar. Unisex bijuteri bilezik; kadın erkek fark etmeksizin rahatlıkla her türlü kıyafetle kullanılabilir.