Bebekler, özellikle bir yaşına kadar mama içmek, sağılmış anne sütünü tüketmek, su içmek üzere biberon ve biberon emziğine ihtiyaç duyarlar. Biberonlar bebeğin aylık gelişime göre değişmezken onların ağız kısmına kolayca takılabilen biberon emzikleri bebeğin emme refleksi güçlendikçe ve ihtiyaç duyacağı sıvı miktarı arttıkça genişler. Bu nedenle biberon emziklerini bebeğiniz büyüdükçe değiştirebilirsiniz.

Biberon Emziği Nedir?

Bebek damak yapısına uygun olarak üretilmiş, biberon şişesindeki sıvıyı bebeğin kolayca emmesini sağlayacak şekilde tasarlanmış ürünlerdir. Silikon ya da farklı malzemelerden üretilebilirler.

Biberon ve Biberon Aksesuarları Nasıl Kullanılmalı?

Biberonlar ve onların uç kısmındaki emzikler, bebeğin sağlıklı gelişimi ve enfeksiyon kapmaması için sıklıkla kaynar suda steril edilmelidir. Biberon ve emzikleri, su ile yıkadıktan sonra kaynak su dolu bir kabın içine atarak bekletebilirsiniz. Bebeklerin ağzına temas eden malzemeleri deterjanla yıkamanız tavsiye edilmez. Biberon emzikleri bebeğin ayına göre farklılık gösterir. Bu nedenle bebeğiniz büyüdükçe onun ağız ve damak yapısına uygun olan ürünleri alarak emzikleri yenilemeniz gerekir. Ayrıca zamanla sıcak su ile temas nedeniyle esneyeceği için biberon emziklerinin değiştirilmesi önerilir.

Uygun fiyatlı bebek biberonları ve biberon emziklerini cimri.com aracılığıyla alabilirsiniz. Cimri, aradığınız biberon, emzik ve diğer bebek ürünlerinin hangi online satış kanalında hangi fiyatla sunulduğunu anlık olarak ekranınıza listeler.Böylece fiyat karşılaştırması yaparak en ucuz biberon, en ucuz biberon emziği gibi seçeneklere en zahmetsiz biçimde ulaşabilirsiniz. Chicco, Nuk, Bebedor, Philips Avent, Wee, Tombik, Lansinoh, Mamajoo, Nuby, Neavita, Bambino, Dr Browns gibi markaların ürünlerini cimri.com’da inceleyebilirsiniz.