Acısan Beton Vibratörü

En Ucuz Acısan Beton Vibratörü Fiyatları

0 ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
  Marka
  Acısan
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

   Beton vibratörü inşaatlarda kullanılır. Beton vibratörü nedir sorusuna verilecek en uygun cevap , betonun kalıp içerisinde boşluk kalmadan yerleştirilmesi için beton döküm işlemi sırasında kullanılan titreşim üreten cihazlardır. Beton vibratörünün sağladığı farklı farklı faydalar vardır. Bu cihazlar kullanıldığında yoğun ve homojen bir beton elde edilir. Bu da betonun daha yüksek dayanımlı olmasını sağlar. Daha yüksek dayanım demek daha yüksek dayanıklılık sağlanması demektir. Vibrasyon işlemi sayesinde beton düzgün şekilli ve kenarları belirgin bir şekilde oluşur. Makita, Wibromag, Max Extra gibi önde gelen beton vibratörü markalarının en uygun modellerini en ucuz fiyat avantajları ile Cimri.com'da kolayca bulabilirsiniz.

  • Beton Vibratörü Çeşitleri Nelerdir?

   Beton vibratörü çeşitlerini incelediğimizde 5 farklı tip olduğunu görürüz. Bunlara baktığımızda karşımıza;

   * Omuz tipi vibratörler

   * Elde taşınabilen elektrikli vibratörler

   * Yüksek frekanslı vibratörler

   * Elektrik motorlu vibratörler

   * Omuz tipi benzin tipi vibratörlerdir.

  • Beton Vibratörü Uygulamasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

   Bütün beton tabakası bir inşaat makinesi olan beton vibratörü tarafından vibrasyona tabi tutulmalıdır. Beton tabakasının derinliği vibratörün dalıcı ucunun uzunluğundan çok olmamalıdır. Bir başka dikkat edilmesi gereken nokta ise cihazın, yeni betonun içine dik olarak daldırılmasıdır. Tam olarak dik daldırılamıyorsa da düşey eksenden en fazla 10 derece eğik durumda daldırılabilir. Cihazın dalıcı ucu taze betonun tüm derinliğine daldırılmalıdır. Hatta bir önceki tabakanın birkaç santim içine girmesi bile istenen bir durumdur. Bunun yanı sıra beton vibratörün ucunu 40 ila 50 cm aralıklarla daldırmak ideal olacaktır. Bu ölçüler tutturulamasa bile 75 cm uzaklığı geçmemesine özellikle dikkat edilmelidir. Beton vibratörün dalıcı ucu kalıbın yan yüzeylerine çok yakın tutulmamalıdır. Dalıcı ucu beton içerisine hızlıca daldırmak en doğrusu olacaktır. Hızlı bir şekilde daldırmanın yanı sıra içerisinde de ne çok uzun ne de çok kısa sürelerde kalmamalıdır. Uygun olan normal süre 5 ila 15 saniye arağında önerilmektedir.

   Beton vibratörün vibrasyon işleminin dahil olmadığı bir beton dökümü günümüzde artık düşünülemez Sağlıklı bir beton dökümü işlemi için vibrasyon çok önemli bir işlemdir. Çünkü beton tesislerinde karılan betonun yerine yerleştirilmesi sırasında betonun içinde bir miktar hava da kalmaktadır. Bu istenmeyen bir durumdur. Beton vibratörü kullanımı bu durumu sonlandırabilir.