• Okul ve evrak çantaları kategorisinin; anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin en çok kullandığı ürünlerinden biri de beslenme çantasıdır. Okul çağı dönemi, çocukların tek başına başka bir ortama girdikleri ve davranışlarının geliştiği bir dönemdir. Bu dönem, çocukların beslenme alışkanlıklarını da etkilemektedir. Beslenme alışkanlıklarını düzene sokmak ve ihtiyaçları olan besinleri, beslenme saatlerinde de alabilmeleri için beslenme çantaları büyük önem taşımaktadır. Cimri’de çocuğunuzun hoşuna gidecek ve beslenme alışkanlığını kazandıracak en uygun beslenme çantası modellerine kolayca ulaşabilir ve en ucuz beslenme çantasına hızlıca sahip olabilirsiniz.

  • Beslenme çantası nasıl olmalıdır?

    İyi beslenmek çok yemek anlamını taşımamaktadır. Sağlıklı ve iyi bir şekilde beslenmek; çeşitli besinlerden yeterli ve dengeli miktarda tüketilmesidir. Bu nedenle beslenme çantasında mutlaka dört ana besin grubundan yiyeceklerin bulunmasına dikkat edilmelidir. Çocuğunuzun beslenme alışkanlığını doğru bir şekilde kazanabilmesi için beslenme çantasının ihmal edilmemesi gerekmektedir. Sağlıklı bir beslenme çantası hazırlamanın en kolay yolu, dört ana besin grubundan birer çeşit besini yerleştirmektir. Beslenme çantasının bu şekilde hazırlanması, yeterli ve dengeli beslenmenin sağlanması için oldukça büyük öneme sahiptir. Beslenme çantasının sağlıklı olabilmesi için sadece içinde bulunan besinlerin değil, beslenme çantasının temizliği de oldukça önemlidir. Beslenme çantasının her gün iyi bir şekilde temizlenmesi ve besinlerin doğru muhafaza edildiğinden emin olmalısınız.

  • Beslenme çantasında neler bulunmalıdır?

    Ekmek ve tahıllar vücudun temel enerji kaynağı olmasından dolayı, özellikle çocukların ihtiyaç duydukları enerjiyi sağlamaktadır. Beslenme çantası için hazırlayacağınız sandviç, yumurta ile tüketildiğinde bu enerjiyi de sağlamış olacaktır. Beslenme çantasında sandviçin yanına ekleyebileceğiniz meyve veya sebzeler güçlü antioksidan yapısından kaynaklı oldukça önemlidir. Bu noktada dikkat edilmesi gerekilen en önemli husus ise; meyvelerin beslenme çantasına doğranmadan konulmasıdır. Böylece besin değerinin korunmasını sağlayacaktır. Kemik ve kas gelişimi için süt, yoğurt ya da peynir tüketiminin önemini herkes bilmektedir. Beslenme çantasına bu öğünlerden birini koyarak siz de çocuğunuzun gelişimini doğru bir şekilde sağlamış olacaksınız.

    Siz de çocuğunuzun sağlıklı gelişimi ve düzenli bir beslenme alışkanlığına sahip olması için, çocuğunuzun da beğeneceği en uygun beslenme çantalarına Cimri.com’dan; Winx, Yaygan, Hakan Çanta, Barbie, Cars markalarının birbirinden farklı en ucuz beslenme çantası modellerine sahip olabilirsiniz.