Nurgaz ve Rekrow markalı benzinli ocak ve lux ürünlerini en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde bulabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirisiniz.

Benzinli kamp ocaklarına neden ihtiyaç duyulur?

Benzinli kamp ocakları, özellikle outdoor aktiviteler, piknikler ve doğa ortamında konaklama yapılırken kullanılan başlıca malzemeler arasında gelir. Kamp sırasında, ateş yakmak göründüğü kadar kolay olmayabilir. Tahtaların, gazetelerin ve kömürlerin doğru biçimde yerleştirilmesi gerekir. Gazeteler tutuşmaya başladığında yavaş tavaş küçük çıraların tutuşturulması gerekir. Gazeteler hemen tutuşur, ancak küçük çıraların tutuşması zaman alır. Gazetede üzerindeki ateş hemen söneceğinden, çıraları tutuştururken hızlı davranmak ve devamlı ateşi kontrol etmek gerekir. Bu çıralar, hazır olarak satılabileceği gibi doğadaki küçük dallar da kullanılabilir. Dalların tutuşabilmesi için nemli ve yaş olmamaları önemlidir. Taze bir ağaç dalının yanması zordur. Çıralar tutuştuktan sonra sıra daha büyük odunlara ve en son kömüre gelir. Daha büyük ve sıkı materyaller daha geç yansa da daha uzun süre yanarlar. Kömürler tutuştuktan sonra, sadece ateşi kontrol etmek ve uygun zamanlarda kömür takviyesi yapmak yeterli olur. Ateşi daha hızlı yakabilmek için körükleyici spreyler de satılmaktadır. Fakat kamp ateşi sadece keyif veya mangal amacıyla yakıldığında kampın tadı çıkar. Diğer yemeklerinizi, çayınızı, kahvenizi kolayca pişirebilmeniz için benzinli ocaklara ihtiyacınız olur. Bu ocaklar benzinle çalışır. Üzerinde küçük tekli bir ocak bulunur. Aynen evinizdeki ocaklar gibidir. Üzerinde bir ayarlama düğmesi bulunur. Bu düğmeyi sağa sola çevirerek ateşin şiddetini belirleyebilirsiniz. Kamp ocağı kartuşları ayrıca da satılmaktadır. Bittiği zaman değiştirilebilir.

Lux lamba nedir? Nasıl kullanılır?

Bu lambalar, gaz yağı ile çalışır. Eskiden aydınlanma amacıyla kullanılırken, günümüzde dekoratif amaçlı da kullanılmaktadır. Elektrikli, pilli ve ledli olan modelleri özellikle dekoratif amaçlı, süs eşyası olarak bahçelerde, iç mekanlarda kullanılmaktadır.

Benzinli ocak ve lux fiyatları ne kadardır?

Benzinli ocak veya lux lamba arıyorsanız, en ucuz şekilde bulabilmek için, cimri.com sitesinde, kamp malzemeleri kategorisinde yer alan benzinli ocak & lux sekmesine tıklayabilir, ürünleri listeleyerek fiyat karşılaştırması yapabilir, en avantajlı ürünü kolayca bulabilirsiniz.