Artık kendi yatağına geçen bebeğin güvenli ve sağlıklı uyku uyuması ailelerin en büyük isteklerindendir. Bebeğin sürekli üstünün açılacağı ve üşüyeceği kaygısı taşıyan ebeveynlerin bu kaygıyı aşmasının en güzel yolu iyi bir bebek yorganıdır. Victoria, Ships Baby, Bahar Bebe gibi markaların ürettiği en sağlıklı bebek yorganı çeşitlerine Cimri’deki ucuz fiyat avantajlarından yararlanarak sahip olabilirsiniz.

  • Bebek Yorganı Çeşitleri Nelerdir?

    Poplin, penye, bambu, yün ve pamuk gibi birçok farklı çeşide sahip bebek yorganları tek başına ya da set şeklinde satılmaktadır. Yün bebek yorganı; yünden yapılmış bu yorgan, alışıldık yorganların küçük ebatlısıdır ve yüzyıllardır soğuk mevsimde yaşayan insanlar tarafından kullanılmıştır. Pamuk bebek yorganı; en bilinen çeşitlerden olan pamuk yorganlar soğuk iklimli bölgelerde yün yorganla beraber en çok tercih edilenlerdendir.

    Teknolojik gelişmeler ev sektöründe de birçok farklı yeniliği beraberinde getirmiştir. Bebek bambu yorgan bunlardan biridir. Bambu yorgan; özel bambu liflerinden üretilen, ısıyı bebeğinize göre ayarlayan ve işlevsel yapısıyla tercih edilen en sağlıklı modellerden biridir. Antialerjik bebek yorganı; bebeğinizin sağlığı için anti bakteri ve antialerjik özelliğine sahip kumaşlardan üretilen yeni nesil yorganlardandır. Kaz tüyü bebek yorganı; kaz tüyünün rahatlığı ve ferahlığını bebek yorganına taşıması ve kullanışlı yapısıyla tercih edilir. Mikrofiber bebek yorganları; temizliği, kolay ısı ve nem düzenini sağlamasıyla işlevsel olan, bebek için en ideal yorganlardan biridir.

  • Bebek Yorganı Nasıl Olmalıdır?

    Cildi çok hassas olan bebekler için bütün giyim malzemeleri gibi yorgan seçimi de özenle yapılmalıdır. Terletmeyen, nemi içinde barındırmayan bebek yorganları bebeğinizin gece uykusunu almasının en iyi yoludur. Bakteri barındırmayan malzemeden üretilen bebek yorganı çeşitleri ile bebeğinizin sağlığını korumuş olursunuz. Çok farklı malzemelerden üretilen seçenekler arasından seçim yaparken bebeğinizin yaşına, bulunduğunuz bölgenin iklim şartlarına dikkat etmelisiniz. Bebeği terletmeyecek, üzerine ağır gelmeyecek, hafif bir yorgan tercih ederek bebeğinizin kaliteli uykusuna katkıda bulunabilirsiniz. Tek yorgan alabileceğiniz gibi, yorgan, nevresim, çarşaf ve yastık kılıfından oluşan bebek yorgan setini de alabilirsiniz. Cimri’de bulunan birçok bebek yorganı çeşidinden uygun gördüğünüzü farklı fiyat seçeneklerini karşılaştırarak alabilirsiniz.