Alla Turca, Stokke ve Aerosleep marka bebek yatak çarşaflarını en uygun fiyat garantisi ile Cimri.com sitesinde bulabilir, ürünleri kolayca karşılaştırabilirsiniz.

Bebek yatak çarşaflarının özellikleri nelerdir?

Bebekler için sağlıklı ve rahat bir uyku çok önemlidir. Bebekler, ilk 6 ayın içindeyken sıklıkla uyurlar. Bebek çarşafları, bebeklerin tenine uygun şekilde, yetişkin nevresimlerine göre daha yumuşak kumaştan üretilirler. Dikiş yerlerinin de çok kalın olmaması tercih edilir. Bebek yatakları ve yorganlarında, elyaf ve pamuklu ürünler tercih edilir. Sentetik ürünlerin kullanılması önerilmez. Sentetik ürünler bebekleri terletebilir, alerjik reaksiyonları tetikleyebilir. Elyaf ve pamuk özellikle alerjik bebek bünyeleri için daha ideal kullanım sağlar. Bebeklerde yün pek tercih edilmez. Bunun sebebi de yün yorganların içinde fazlasıyla ev tozu bulunabilmesinden kaynaklanır. Bebek çarşaflarında ayrıca, temizliği ve yıkanması kolay ürünler tercih edilir. Birçok bebek çarşaf, yastık ve yorganı, antialerjik, antibakteriyel kumaşlardan üretilir. Bebek çarşaflarının çamaşır makinesinde, 60 derecede yıkanması yeterlidir. En ucuz bebek yatak çarşaflarını Cimri.com sitesinde bulabilir, ürünleri karşılaştırabilirsiniz.

Bebek yatak çarşafı nasıl kullanılır?

Yeni doğan bebekler, sırt üstü yatırılır ve alttaki çarşafın kat yapmaması sağlanır. Çarşaf kat yapar ve düzeltilmezse bebeğin hassas cildine batabilir, rahatsız edebilir. Bebekler dertlerini anlatamayacaklar için katlanmış çarşafta uyurken ağlayabilirler. Bu nedenle lastikli bebek çarşaflarını kullanmak daha avantajlı olabilir. Bunların dışında bebek yataklarını korumak için çarşafların altına bebek yatak koruyucular da serilebilmektedir. Bebek yatak çarşafı ölçüleri, genellikle standart olup, tüm bebek yataklarına uyum sağlayabilir nitelikte olurlar. Birçok bebek çarşafı, bebek nevresimi ve bebek yatak örtüleriyle birlikte takım olarak alınır. Bebek yatak örtüsü setleri, kız ve erkek bebekler için farklı tasarım ve renklerde üretilmektedirler. Kız bebekler için daha çok pembe renk, erkek bebekler içinse mavi renk tercih edilir. En ucuz bebek yatak örtülerini Cimri.com sitesinde bulabilir, fiyatları karşılaştırabilirsiniz.

Bebek yatak çarşafı fiyatları ne kadardır?

Bebek ürünlerinin fiyatları, markaya ve kumaş özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. En ucuz bebek yatak çarşaflarını, Cimri.com sitesinde, bebek odası tekstili kategorisi altında yer alan, bebek yatak çarşafı sekmesini tıklayarak görüntüleyebilir, çarşafları karşılaştırabilirsiniz.