Bebekler gelişim süreçlerinde beslenme ve uyku kalitesi ile orantılı bir büyüme eğrisi gösterirler. Bebeğin kaliteli bir uyku çekebilmesi için yattığı odanın ışığı, yatağın yapısı, yastığı, nevresimleri ve giysileri önemsenmelidir. Söz konusu tüm malzemelerin bebek cildine uygun üretilmiş olmaları gerekir. Ayrıca söz konusu malzemeler, bebeğin güvenle uyuması için gereken konforu ve güvenliği sunabiliyor olmalıdırlar. Özellikle bebek yastıkları ve yastık kılıfları bebeğin sağlığı, güvenli ve rahat bir uyku çekebilmesi için çok önemlidir.

Bebek Yastık Kılıfı Nasıl Kullanılır?

Bebekler için tercih edilecek yastıklar bebeğin uykusunda dönmesini engelleyecek şekilde ya da sıklıkla görülen bebek reflüsü konusunda destek sağlayacak şekilde tasarlanmış olabilir. Özellikle ilk 4 ay bu yastıklar, bebeğin güvenli bir biçimde uyumasına yardımcı olur. Yastığın nefes alan bir kumaştan üretilmiş olması da çok önemlidir. Böylece bebek terlese bile nefes alan kumaş, nemi emerek bebeği korur. Elbette leke tutmamaları da konforlu ve uzun ömürlü kullanım için faydalı olabilir. Bu amaçla lateks bebek yastıkları, bebek reflü yastıkları, silikonlu yastıklar tercih edilebilir. Ayrıca araba koltuğunda kullanılmak üzere bebek kafa koruma yastıkları da oldukça faydalı olabilir. Kapitone ürünler, silon yastıklar ve yorganlar, microfiber yastık ve yorganlar da bebek yatak yorgan kategorisinde bulunabilecek ürünlerdir.

Bebek Yastığı Kullanmak Neden Önemlidir?

Bebekler için kullanılacak ürünlerde onların cilt yapısına, vücut tipine uygun olarak üretilmiş malzemeler tercih etmek gerekir. Zira, bebek cildi yetişkinlere göre fazlasıyla hassastır. Ayrıca yetişkinler yatakta güvenle uyuyabilirken bebekler yüzüstü yattıklarında nefes alamayabilir, kusabilir ya da yuvarlanarak yataktan düşebilirler. Tüm bu olasılıklar düşünülerek bebeğin güvenle ve konforlu bir biçimde uyumasını sağlayacak şekilde üretişmiş bebek yorganları, yastıkları, yastık kılıfları gibi tercihler yapmak gerekir.

Cimri mağazalarına göz gezdirerek Tuğba Kuğu, Ships Baby, Penelope, İdil Baby gibi markaların bebek yastığı ve yastık kılıfı ürünlerine avantajlı fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Farklı online mağaza kaynaklarından aldığı fiyatları karşılaştırmalı bir biçimde paylaşan cimri.com, en uygun fiyatlı ürüne en kısa sürede erişmenize yardımcı olur.